| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi vin și eu cu o întrebare mai prostească! Am văzut pe OLX că cineva vinde carcasa de pe spate al unui telefon. Dacă cumpăr carcasa și un display am făcut telefonul? Scuze de întrebare! ????

1 răspuns:
| NGheorghe a răspuns:

Daaa...
îți mai trebuie placa cu procesorul, camerele foto, senzorii, difuzoarele si alte mufe si butoane.
Placa cu procesorul... dacă a fost folosită poate avea software-urile blocate. Cum sunt iphonurile blocate de Apple.
Am uitat de șuruburi... si de alea îți trebuie.