| sebyzzz a întrebat:

vreau sa stiu si eu daca telefonul Allview x1 xtreme este bun? si dintre s4 si el ce ati alege?(ofer funda)

7 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca vrei un telefon ce nu-ti va face probleme, ce te va tine [nu-l scapa pe jos laughing ] mult timp ia-ti Samsung-ul, daca vrei jocuri si poze ia-ti Allview, de ce? Allview-ul are procesor mai bun si de o generatie mai buna, krait este mai bun decat cortex, de exemplu un krait de 1 ghz dual core este mai bun decat un cortex de 1.2 dual corewinking, placa video adreno 330 este ultima placa video adreno, cea mai buna, mult mai buna decat cele de la mali sau de la powerVR!
In rest nu stiu ce sa-ti spun, Allview-ul este mai scump dar mai performant oarecum, am vazut foarte multe nemultumiri legate de aceasta marca dar nici cu Samsung nu mi-e rusine, este destul de grea alegerea, Allview nu se prea pune cu Samsung dar cred ca Allview castiga aici!

| sebyzzz explică (pentru RB26DETT):

Ma va tine mult insemnand? tu crezi ca Allview nu rezista 3 ani de exemplu?

| RB26DETT a răspuns (pentru sebyzzz):

Nu stiu ce sa zic, nu am avut niciodata Allview si la aceasta categorie am vazut multe dezamagiri si reprosuri aduse la aceasta marca de telefoane, nu sunt sigur ca te va tine 3 ani, cred ca un Samsung ar fi capabil sa te tina atat dar un Allview, nu stiu ce sa spun, este o firma ce inca trebuie sa finiseze cateva detalii ce tin de rezistenta in timp, de calitate etc...
Dupa cum am vazut hardware-ul este ok, ma refer la procesor, RAM, placa grafica etc... cat despre senzori nu stiu ce sa spun, despre touch screen nu stiu ce sa spun, despre sistemul de operare nu stiu ce sa spun, android-ul este open source, daca te pricepi pana si tu poti descarca gratuit orice versiune android si sa-i modifici tot ce vrei doar ca trebuie sa fii cu adevarat priceput, uita-te la astea, eboda, utok, ZTE, Alcatel, Huawei si altele de astea mai vai de ele cum dau erori si ingheata, se restarteaza, nu mai merge camera, nu mai merge netu si asa mai departe, nu stiu exact ce sa spun despre Allview in aceasta privinta dar. cauta si tu pe net probleme cu Allview sau alte chestii de genul astawinking
Am primit un Samsung i5500 [era undeva la mijloc acum 2-3 ani cand a aparut, era vazut destul de bine, cum vezi un s2 in zilele noastre] acum 2 ani jumatate si inca il am, nu-l mai folosesc, am alt telefon acum dar pot spune ca inca merge orice la el, am cumparat acum ceva timp, jumatate de an o tableta de la o marca mai entry level de asta low cost care normal ar trebui sa fie foarte buna, 1.2 quad core, placa video powerVR in 8 nuclee, 1 gb RAM etc... dar nu se descurca bine deloc, abia se misca prin meniu, prinde wi-fi foarte greu, viteza de download foarte mica cu toate ca telefonul pe care-l am acum descarca mult mai repede, calitatea materialelor lasa de dorit in rest ecranul este foarte dur ceea ce-mi place, am scapat tableta pe jos pe parchet si nu, nici o problema, nu se zgarie etc...
Este decizia ta! eu doar am spus ce stiu!

| HDR10 a răspuns:

Allview X1 X-treme e peste Samsung Galaxy S4, avand un Procesor mai mare, RAM-i mai multi, camera mai buna.
Eu as alege totusi Samsung Galaxy S4.
Uite aici o comparatie:
http://www.compari.ro/......222613916/

Bafta!

| sebyzzz explică (pentru HDR10):

De ce ai alege s4?

| sebyzzz explică (pentru HDR10):

Eu asa alege x1 xtreme deoarece eu daca mi-l iau il voi folosi pentru jocuri, net, poze si cam atat

| HDR10 a răspuns (pentru sebyzzz):

Salut! As alege S4 e marca straina! Calitate mai buna! E parerea mea. Oricum specificatiile la Allview sunt dementiale avand in vedere ca e conceput in Romania.
As fi curios daca ne-am intalni si tu ai avea Allview sa vad cum ruleaza.
Bafta!