| Vlad551 a întrebat:

Vreau si eu sa imi rootez telefonul - Allview X3 Soul Lite -
M-am uitat pe multe forumuri si niciunul nu zice exact ce trebuie sa faci si de unde sa accesezi linkurile respective.
Am incercat sa imi iau TWRP recovery dar nu vad nicio versiune pentru telefonul meu.
Nu vreau cu aplicatii,am instalat fisierul.ZIP SuperSu (il am si pe Magisk), insa telefonul meu nu arata nicio optiune de install... Asa ca am nevoie de TWRP si nu stiu cum sa fac rost de el.
Nu am nevoie de ROM,doar vreau root pentru unele unelte precum GameGuardian si multe altele.
Am mai avut root si stiu ce presupune, dar atunci am pus root cu KingRoot. Pe dispozitivul acesta nu merge KingRoot sau alte aplicatii, asa ca singura metoda de root este chea cu TWRP.

P.S: Daca se poate sa transfer fisierul(zip) direct de pe PC in telefon fara TWRP va rog sa imi spuneti cum in loc sa imi aratati cum sa iau TWRP.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Allview nu a fost niciodata pentru modding.De ce? Firma anonima in afara, comunitate formata din oameni simpli SI PROCEASORE MEDIATEK.Asculta-ma niciun telefon cu MediaTek nu va avea vreodata sanse la modding. TWRP nu cred ca gasesti nici neoficial (adica bine, TWRP este open source, daca stii ti-l poti face singur)

Iti recomand Xiaomi (sau telefoanele mai vechi Meizu...am avut un Meizu M5s care putea fi rootat din setari laughing) )

2 răspunsuri:
| TipuLeon8873 a răspuns:

Trebuie un recovery si sa opresti bootloaderul in caz ca ai

| Vlad551 explică (pentru TipuLeon8873):

Pai nu stiu ce recovery sa iau, nu imi vad telefonul pe lista de la TWRP, e doar pentru x2xtreme