| Intreb17178 a întrebat:

Poate sa-mi spună cineva cum pot face mai multe poze la o singura apăsare de buton cu Samsung s10 plus? De exemplu stiu ca s6 putea face multe poze, una după alta, în câteva secunde, la o singura apasare de buton. Aveți idee cum pot face asta cu s10plus? Și dacă se poate, calitatea foto poate sa fie afectata de aceasta opțiune?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai undeva, pe ecran, o rotita cu setarile si te duce intr-un loc unde ai optiunea "Mentinere buton obturator pentru a..." si apoi intri si gasesti "Real fotografiere continua".

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Vorbesc de rotita cu setarile cand este pornit aparatul de fotografiat nu cele generale.

| Ineys a răspuns:

Settings->Pictures (Swipe Shutter button to edge to) -> Take burst shot. Apoi dai swipe la buton de sus in jos si nu dai drumu la deget.

| JicaContra a răspuns:

Ai incercat sa tii butonul de facut poza apasat?
ca, la s4 faceam 10 poze, asta era limitarea, la s8 fac si 200 daca il tin continuu apasat

| Lucian2473 a răspuns:

Din setarile camerei ai optiunea captura in rafale. Nu afecteaza nimic.

| Intreb17178 explică (pentru Lucian2473):

Am cautat asa ceva dar nu găsesc... poate îmi poți spune pas cu pas unde găsesc acesta opțiune