| Tocaciu_Mihaita_1998 a întrebat:

Bună...de o lună mi-am cumpărat un telefon de la un magazin online, de 2 zile nu-mi mai merge camera foto(se vede in ceată), am incercat orice dar nu se mai reglează si ar trebui să se vadă bine camera fiind de 8 MP,acum,intrebarea mea estetongueot să il returnez?(are o zgârietură minoră pe o parte laterală, mai am factura si cutia originală)...Multumesc

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca ai toate actele(factura/bonfiscal/garantie) sigur ca poti. Faci copii dupa ele si le trimiti eventual ia legatura cu magazinul pentru detalii(transport/timp/conditii/etc)

| thezbx a răspuns:

Pai normal telefonul e in garantie. nu stiu daca merge faza cu returnatul. pate poti sa il trimiti si sa ti-l repare sau sa iti dea altul(putin probabil). daca acea zgarietura va fi observata s-ar putea sa iti anuleze garantia. in orice caz nu incerca sa apelezi la service-urile gsm.