| oldschool207 a întrebat:

Salutare TPU,
Am si eu o problema cu un iPhone 5s, deci mi s-a stins dintr-o data si de atunci nu se mai aprinde.Nu se aprinde nici daca il bag la incarcat sau sa tin apasat 10 secunde pe butoanele home si power. Dupa 2-3 zile fara sa il folosesc se aprinde dar dupa cateva ore se stinge.

3 răspunsuri:
| Anonymous412 a răspuns:

Ai o mare problemă cu bateria. Trebuie schimbată. Dacă continui să-l ții așa e posibil să apară alte probleme.

| oldschool207 explică (pentru Anonymous412):

Chiar nu inteleg telefonul are cateva luni, il incarc corect. De ce ar fi din baterie?

| Anonymous412 a răspuns (pentru oldschool207):

Problemă de fabricație. Dacă nu ai vărsat apă sau altceva pe el, poți să folosești garanția.