| K4ppy a întrebat:

La sfarsitul lunii mai o sa imi achizitionez un telefon ceva mai scump.
Dilema mea ar fi: nu stiu ce telefon sa aleg intre iPhone 6S GOLD 16 GB care costa 3199 lei, sau Samsung S7 EDGE versiunea tot GOLD, care costa 3599 lei.
Mie mereu mi-au placut telefoanele mai mari, cu toate ca acum am un S3 neo, care i s-a cam dus vremea, nu mai poate sa faca nimic, lag in aplicatii daca am multe task-uri deschise si toate nebuniile astea.laughing.
iPhone 6S am avut sansa sa il testez deoarece o ruda de-a mea il detine, la prima impresie imi place cum se misca, fara lag toate cele, doar e iPhone.
Faza cu S7 m-am uitat la foarte multe review-uri, sunt placut surprins de design si restul facilitatilor oferite.
Intrebarea de baraj: CE SA ALEG? Astept comentarii din partea voastra PRO si CONTRA si sa explicati daca merita sau nu, sau cei care detineti unul dintre telefoanele acestea sa imi dati informatii, ce impresie aveti si etc.
Va multumesc daca va "mancati" timpul cu un raspuns la aceasta intrebare.
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA clar.

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Nu stiu cum esti tu, dar mie parca Samsung mi se pare mult mai premium cu S7 edge al lui, decat iPhone.
Normal ca iPhone n-are lag, nu ai ce sa-i faci scroll 2-3 pagini pe homepage, net surfing si pe langa astea poze-mesaje. Practic ce ai face pe un Nokia, doar ca nu e iPhone.
Personal as merge pe S7 edge,design mai atractiv,waterproof, ai micro SD, cea mai buna camera momentan de pe piata.
Precizez, astea sunt doar opiniile mele personale inainte de a sari un iPhonar pe mine.
Daca totusi alegi iPhone, renunta la 16GB sunt practic neutilizabili.

| K4ppy explică (pentru Pool77):

Cam asta e si parerea mea despre S7 EDGE...si tu mi-ai aprobat-o. daca nu o sa mai primesc raspunsuri o sa primesti FUNDA. mersi de ajutor happy

3 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

S7 edge clar.