| AlexDoKi a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un telefon si nu stiu ce sa aleg dintre " iPhone 6s" si "Samsung s6 edge".
Eu as merge pe iPhone pentru ca si in prezent am 5 si am vazut ca sunt bune, ma gandesc la culoarea 'aurie'(gold) sau 'negru'. Voi ce parere aveti? Va rog sa spuneti si de ce alegeti telefonul X sau Y.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 Edge (128GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ap4an7.php

Toate cele bune!

| untu a răspuns:

Iti recomanda Samsung Galaxy S6 Edge! Este cea mai buna si mai bine vanduta marca! Vedeti si comparati si preturile cu iPhone 6s! Apoi puteti sa va hotarati ce faceti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii nu ce manca și tu nu știi ce sa alegi intre doua telefoane super scumpe.

Nu recomand Samsung.

Uite aici.

http://www.altex.ro/......core-black

Oricum Apple oferă componente premium, dar și brandul costa.

Eu as opta pentru Sony totuși.

| AlexDoKi explică (pentru anonim_4396):

Nu imi place Sony, eu vreau sa ma decid oarecum ce sa aleg dintre cele doua.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDoKi):

Calitate/Preț......Sony e cel mai bun.

Lasă în pana mea iPhonul ca la ala jumate din prețul lui e firma.

Iar cele de la Samsung sunt de calitate inferioara...

Ia Sony.

Are performante incredibile și sunt foarte rezistente.

| Anca6991 a răspuns:

Eu am Iphone 6 si sincer l-as recomanda, nu am ce sa-i reprosez. Cand i-am zis unui prieten ca mai bine aveam Samsung galaxy edge(din cauza unei aplicatii care nu exista pentru ios) mi-a zis "crede-ma nu ai vrea". Cat despre culoare, daca-i pui o husa nu mai conteaza, dar totusi eu as fi vrut negru. Acum tu decizi!

| DamianCS a răspuns:

La iPhone plătești firma. Ia-ți un android. Are performanțe asemănătoare sau chiar mai bune la un preț mai mic. Îți recomand Samsung-ul.

Culoarea este după gustul fiecăruia. Mie de exemplu mi-ar plăcea un telefon negru.