| anonim_4396 a întrebat:

Telefonul meu Allview V1 Viper S se blocheaza la logo cand il pornesc. La inceput s-a blocat tot telefonul si avea unele momente in care mergea, dar nu mergea sa bag modelul (ala pe care il pui sa nu intre nimeni pe telefonul tau)... Dupa ce i-am dat reboot, a dat o eroare "Error! Please plug out charger." pe care am rezolvat-o punand niste hartie la baterie pentru ca nu mai facea contact (nu stiu cum s-a intamplat asta pentru ca eu nu l-am scapat pe jos), iar acum cand vreau sa il pornesc ramane la logo sad. In recovery menu nu a mers sa intru, tot la logo ramane blocat. Vreau sa precizez ca telefonul meu e root-at, daca are vreo importanta. Cum pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

E foarte clar daca spui ca ai telefonul rootat.
No comment!

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am rezolvat pana la urma happy. Ca sa intru in recovery menu trebuia sa apas pe butonul de oprire + volum sus iar eu apasam volum jos.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se mai intampla sa apesi gresit.Bine ca ai rezolvat.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt diferite modalitati pentru a intra recovery. Stiu ca am raspuns tarziu dar imi pare bine ca ai rezolvat problema.