| vasileandrei a întrebat:

A numarat cineva vreodata cate dungi are zebra?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Ultima data cand am trecut pe zebra, am numarat 10 dungi albe(dreptunghiuri)hee hee a ta zebra are mai multe?batting eyelashes

| Pumma09 a răspuns:

Numerul de duni de la o zebra, difera de la o specie la alta. Astfel pot exista 213089734873498473298057 de posibilitati, de numere de dungi diferite.
Aceasta este o intrebare pus total aiurea, si din lipsa de lucru.

| vasileandrei explică (pentru Pumma09):

Consider ca am avut toate drepturile sa pun intrebarea aceasta.In primul rand,este incadrata in sectiunea "Timp liber".Pe scurt, nici tu nu aveai ceva mai bun de facut, din moment ce ai raspuns la aceasta intrebare.Si-n plus, ai luat in considerare doar "speciile de zebre" ce limiteaza la zebra ca animal.pe cand intrebarea mea cuprinde la general tot ce poate fi numit zebra. Asta demonstreaza cat de incomplet este raspunsul tau.

| ElGreco a răspuns:

Cu ce ne-ar ajuta asta? raised eyebrows

| vasileandrei explică (pentru ElGreco):

Dar de ce trebuie sa te ajute cu ceva?thinking

| bicisnicul a răspuns:

Da. de jos in sus e mai usor. de la cap la coada sunt mai multe.