| Diana0987 a întrebat:

Ajutati-ma pls! deci imi place de 2 baieti problema e ca 1 e din bucuresti il plac si el ma place.si e unul la noi in clasa in timisoara pe care il plac nu stiu ex daca ma place. voi ce spuneti pe care ar trebui sa il aleg si sa imi concentrez sentimentele pe el.are rost sa visez la cel din bucuresti sau nu?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel de lângă tine, distanța te va omorî.
Pa, pa.

| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai ar trebui sa te gandesti in primul rand pe cine iubesti cel mai mult. Daca vrei sa fii cu cel din timisoara, foarte bine, sunteti in aceeasi clasa, puteti sa va faceti usor un viitor impreuna. Nu fii timida, intreaba-l daca te place, iar daca nu, nu fa din asta o tragedie, mai ai un pretendent laughing

Daca alesul tau e cel din bucuresti, puteti sa vb mai mult pe mess, sa stabiliti si voi ce vreti sa faceti si eventual dupa ce veti termina scoala te poti muta tu la bucuresti sau el in timisoara.

Stiu ca e destul de greu, dar incearca sa te hotarasti cu cine vrei sa fii si ce vrei sa faci in viata.

Iti doresc sincer numai bafta!

| ALice_4674 a răspuns:

Alege-l pe cel care te place

| PandaGirl a răspuns:

Buna kitty! Draga mea, este destul de greu. Daca spui ca cel din Bucuresti te place ar trebui sa il alegi pe el, dar distanta e mare si o relatie la distanta nu merge.Afla daca te place baiatul de la tine din clasa. Poate are si el anumite sentimente fata de tine. Daca da esti foarte norocoasa.Atentie si la ei.Sa nu fie genul de baieti ce se joaca cu sentimentele fetelor, apoi le lasa balta.

Sfatul meu...Incearca cu cel de la tine din clasa. Daca nu te place, iar nici tu nu ai sentimente atat de puternice pentru el...incearca si cu cel din Bucuresti. Poate relatie totusi nu se va distruge si o sa fiti fericiti.Merita sa incerci!

Mult succes!

| cretudaniel99 a răspuns:

Pai eu zic sa inveti si poate te duci la liceu sau facultate in bucuresti si vei fi cu el daca tu ti legatura cu el si sti ca te place eu zic sa il alegi pe cel din bucuresti ca daca nu esti sigura pe colegul de clasa poate sa iti placa de el 3 ani si dupa sa isi faca o alta prietena si i-ai pirdut pe amandoi. alege-l pe cel din bucuresti
plz da si mie funda te rog frumos

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Intrabal pe ala de la tine din clasa, daca te iubeste vezi care o face mai bine.
Daca zice ca nu te iubeste, ai terminat cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe cel din timisoara. e mai aproape.