| LarisaLarisaLari a întrebat:

Am 17 ani jumate si n-am avut nicioadata un iubit. Toate prietenele mele au care sunt mai mici decat mine, sau ma rog, vorbesc cu baieti prin mesaje. Sunt cam luata in ras ca la varsta asta n-am avut un iubit si ma simt foarte prost. Nu stiu ce inseamna aia iubire, nu stiu cum e sa fii indragostita, altele numai sunt virgine de la 12-13 ani iar eu n-am putut sa am un amart de iubit oh go on Recunosc, sunt timida, n-am incredere in mine, nu-mi place aspectul meu fizic, sunt pitica,slaba dar am incercat sa ma plac asa cum sunt dar tot ma bate acest gand. S-a dovedit ca nimeni nu ma place, sau cel putin sa stea vreun baiat de vorba cu mine, ci cu prietene mele. Eu ma simt data la o parte si stau cum ma uit la ei. Poate ati simtit si voi acest sentiment. Nu stiu ce sa fac sad

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu de crezut ca mai sunt fete timide, si mai ales virgine la aproape 18 ani. N-ai de ce sa te simti prost, astea sunt calitati, iti spune un baiat asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dispera.Ce e pentru tine e pus deoparte. Nu mai sunt virgine de la 12-13 ani? Pai alea sunt curve, mai. Nu iti mai face ganduri ca o sa vina timpul sa iti traiesti iubirea.La 12 ani, nu e iubire e doar panarama. Chiar daca ai 18 ani, o sa vina timpul sa-ti intalnesti printul.Cine te iubeste, te vrea asa cum esti. faptul ca esti mai micuta si din cauza asta nu te vrea nimeni, da de inteles ce au baietii in cap.Ei doar sex, corp de balerina vor.Cine te iubeste cu sufletul, te accepta asa cum esti.Asculta-ma si nu dispera. Uita-te la acei baieti ce vorbesc cu fete si adu-ti aminte ce iti zic:Nu vor decat sex, sunt hormoni agitati.

| Alissa11 a răspuns:

Stiu cum eee. Incearca sa iti schimbi atitudinea, sa fi mai increzatoare si sa le arati asta altora. Incearca o coafura noua si incearca sa te mentii in forma.

| manolo a răspuns:

Tot ce conteaza este sa ai mai multa incredere in tine si in fortele proprii. Nu trebuie sa ai neaparat un iubit la varsta asta, daca nu simti ca vrei asa ceva. Trebuie sa mai lucrezi la felul cum te vezi tu. Te subestimezi si negativismul are efecte negative, normal. In orice ipostaza fi tu. Si nu, a fi mic nu este un defect, a fi slaba, la fel, dar trebuie sa te placi intai tu pe tine si apoi te vor place si altii. Nu trebuie sa te schimbi pentru altii si pentru a nu rade ei de tine. Impaca-te cu tine si vei vedea ca intr-o buna zi, cineva te va iubi chiar pentru ceea ce tu consideri acum a fi un "defect".