| CatalinaCata09 a întrebat:

Imi place de un baiat dar acel baiat nu se uita la mine straight face De fiecare data cand mi-a placut de un baiat nu eram de nasul lui. Baietilor le plac fetele frumoase, cu forme. Eu nu ma consider atat de frumoasa si nici nu am forme, sunt slaba si mica de inaltime. N-am avut niciun iubit pana acum si toate prietenele, colegele au iubit si mereu fac misto de mine ca nu am si ma simt foarte prost. Nu e vina mea ca nu ma place nimeni. Plang mereu si imi este ciuda cand prietenele mele imi povestesc ce au facut cu iubiti lor si eu n-am ce sa le povestesc. Imi doresc sa mor sad

P.s : Am 17 ani jumate.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai probleme mari cu increderea.
Baietilor le plac fetele foarte frumoase, dar ajung sa le iubeasca pe cele inteligente, care arata ok.
Inaltimea si lipsa formelor 90-60-90 nu sunt deloc o problema, daca esti deschisa la minte si frumusica in rest.
Nu-ti rezuma toata viata la un singur aspect, care la 17 ani ar trebui sa fie neinsemnat.
Sunt atatea lucruri pe care le poti face in lumea asta, si tu stai sa-ti plangi de mila ca nu esti ca prietenele tale. Relatiile 'instant' sunt nasoale, si ai mai mult de pierdut decat de castigat (chestii precum virginitate, orgoliu, pe care tu ai putea sa le pretuiesti acum, dar esti prea ocupata sa devii o oarecare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar mi-ar fi parut rau pentru tine, daca nu ziceai prostia eterna "de ce au altii si eu nu". tie nu iti pare rau ca nu ai, iti pare rau ca nu ai ca restul. "imi doresc sa mor", mda. esti matura cat un cimpanzeu. maturizeazate!

ps: uitate dupa baieti de "nasul" tau daca majoritatea nu te plac. sau esti ca restul te uiti numai dupa fitozi care arata ca niste modele si faci pe deprimata ca ei vor persoane la fel de "frumoase " si fitoase ca ei. da nuuu, de ce sa iei pe timidul si "prostul" clasei, dupa cu ce te mai dai mare la "prietenele" tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

App. stiu ca o sa zici ca"s nesimtit si restul dar nu zic cu rautate. m-am saturat de fete ca tine care se uita dupa modele numai ca sa aiba la randul lor cu cine sa se dea mare. si daca nu gasesc ce vor fac pe deprimatele pentru niste prostii de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit deja raspunsurile pe care le-ai primit de la ceilalti utilizatori...si doresc doar sa intaresc ideea pe care Endoryus a mentiona-o :adica NU conteaza cum arati la exterior mai important e interiorul!
Crede-ma stiu ce-ti spun pentru ca eu am avut prieten si arata ca un fotomodel, toata lumea il aprecia pentru fizionomia lui perfecta dar dupa un timp am descoperit ca ceea ce ascunde in interior nu corespunde deloc cu frumusetea lui exterioara si cu asteptarile pe care eu le aveam de la el, asa ca i-am dat drumul ''papucii'' cum s-ar zice!
Frumusetea unui om nu consta doar in imaginea perfecta din oglinda, ci in COMPORTAMENTUL si GANDIREA acestuia!

Incearca sa nu fi deprimata din cauza infatisarii tale, pana la urma gandeste-te ca toata lumea are anumite mici/mari imperfectiuni...si incearca sa-ti pui in valoare celelalte calitati pe care un baiat inteligent le apreciaza la o fata!

Lasa timiditatea si celelalte aspecte la o parte, VINDECA-LE si nu face din ele obstacole in calea unei posibile idile!

Invata sa te apreciezi mai mult si asfel si ceilalti vor incepe sa te aprecieze!

Totul incepe cu tine!
Succes!

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Daca nu se uita la tine, da-l naibii, poate ca nu se uita la tine pentru ca nu te merita. Ai toata viata inainte, lasa-i in treaba lor de baieti, gaseste o fata daca nu mai merge cu baietii (nu, glumesc). Pari o fata de treaba, dar si destul de complexata. Nu are cum sa n-ai deloc forme la aproape 18 ani si nu cred ca atunci cand iesi pe strada nu se uita baietii dupa tine, nu conteaza ca esti mica de inaltime. Prietene? Astea pe care tu le consideri tu prietene, sunt doar niste idioate, nu-ti sunt prietene. O prietena iti e alaturi mereu. "A friend is someone who knows the song in your heart and can sing it back to you when you have forgotten the words." (Am vazut asta pe facebook si mi-a placut mult de tot). Astia sunt prietenii adevarati, dar fetele astea pe care tu le numesti "prietene", eu cred ca-ti sunt mai mult dusmani. Nu-ti zic din rautate chestia asta, dar nu-ti dai seama? Ce prieten "bun" isi bate joc de prietenul lui bun? Adica nu ti se pare ceva anormal la asta? Incearca sa te complexeze cu faptul ca au un iubit, sa te faca sa te simti prost si sa te faca sa crezi ca ele sunt mult mai sus decat tine, ceea ce nu e deloc adevarat. Eu zic sa renunti la asemenea "prietenii". Mai bine stai singura toata viata decat cu niste ingamfate si fitoase care sa-si bata joc de tine si sa-ti dea cu degetul peste nas. Crede-ma ca baiatul pe care-l astepti e undeva si te asteapta pe tine. Nu uita: Never give in (Never back down)! (daca iti place BVB happy ). Bafta cu tot! :*

| shadow222 a răspuns:

Eu unul am 16 ani jumate si nu am avut primul sarut nu imi pasa iar eu personal as tine mai mult la o persoana ce ofera afectiune decat la o curva frumusica oricum nu fii descurajata pari o fata super never give up si sunt sigur ca o sa gasesti tu pe cineva special happy