| EvangelineLovin a întrebat:

Am dat licenta saptamana trecuta. acum cand imi elibereaza diploma, si aia de la liceu si de facultate?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Diploma de licenta dureaza foarte mult pina ti-o elibereaza, cateva luni bune spre un an chiar, depinde si cat de lene le e secretarelor sa le completeze. poti obtine adeverinte oricand daca ai nevoie pentru angajare sau pentru orice altceva. cea de bac trebuie sa intrebi tot la secretariat cand au chef sa va elibereze dosarele, probabil dupa vacanta de vara, ca acum is la mare, la soare secretarele happy

| EvangelineLovin explică (pentru mixxjim):

Am inteles, deci e cu chef. Si adeverinta pot sa ma duc oricand sa o iau? a trecut o saptamana, ma gandesc ca le au facut pana acum.

| mixxjim a răspuns (pentru EvangelineLovin):

Din cate stiu eu, dar depinde pe la ce facultate esti, adeverintele se elibereaza doar atunci cand ai nevoie pentru ceva serios si important, se completeaza pe loc sau dureaza si aia ceva timp pina o semneaza cine trebuie, nu le completeaza ele sa fie completate acolo, deci n-are nicio legatura cu cat timp a trecut happy daca ai maine nevoie sa te angajezi mergi la ele si le ceri adeverinta, pentru ca scrie pe adeverinta "i s-a eliberat pentru a-i servi la...". altfel, sa ceri adeverinta doar ca s-o ai nu cred sa-ti dea happy