| Cristian2003 a întrebat:

Am incercat sa-l desenezi pe Sasuke, dar nu-mi iese conturul capului.Cum pot sa-i desenez conturul capului? Dau funda

6 răspunsuri:
| pumba875 a răspuns:

Eu ca sa-i fac capul lui Sasuke incep mereu cu un fel de schita (uneori jalnica) a formei fetei, iar apoi ii fac bretonul. Dupa ce-i fac bretonul, asta ma ajuta sa-i rotunjesc fata si sa i-o fac normala.Iar ca sa-i fac partea ca un "fund de rata" a parului, pur si simplu fac mai tai niste zigzaguri mari, apoi le retusez cu niste zigzaguri mai micute.Iar finalul arata asa:http://i60.tinypic.com/2zpppxh.png (asta e un desen cu Sasuke pe care l-am facut intr-o ora libera la scoala)

| DarkAngelz a răspuns:

Salut!
Frate, mie imi iese, daca vrei fac un tutorial si iti dau linkul. Ok? :-)

| DarkAngelz a răspuns:

Mai am un video, nu il pot uploada inca.
In total vor fi 3.
Al doilea pentru. umbre, al treilea pentru. ochi.
http://www.youtube.com/watch?v=BqYlPA_Pv8I&feature=youtube_gdata_player

| anyann a răspuns:

Poti deschide o imagine cu personajul pe calculator, pui o coala pe ecran si desenezi.

| Chriss_Christine_1988 a răspuns:

Sunt anumite site-uri pe net, cum ar fi, sa desenezi anumite figuri, corpuri omenesti, etc. in aceste site-uri, iti arata pas cu pas cum sa desenezi! bafta! by