| Cristian2003 a întrebat:

Salut tpu.Am incercat sa-l desenez pe Sasuke la 12-13 ani dar nu imi iese parul oare de ce?

8 răspunsuri:
| Sephyroth a răspuns:

Salut, am incercat sa demonstrez teoria relativitatii a lui Enstein, dar nu am reusit, oare de ce?
PS: Lasa-te naiba stie de ce nu iti iese parul, pune foaia pe monitor si trage contur.

| Cristian2003 explică (pentru Sephyroth):

Hei tipule sa stii ca eu vreau sa desenez cu mana mea.S daca tot nu m-ajuti cu raspunsuri atunci nu o mai face.

| unulrau a răspuns:

Gandeste-te la forma parului lui Sasuke. Daca te uiti bine, sunt doar niste linii drepte, mai de graba tepi. Incearca sa faci tepii dupa modelu frezei, iar dupa ca sa arate mai bine, pui umbre. Daca nu stii sa faci umbre, poti incerca sa dai cu hasuri pe partea aia, sau daca e colorat, dai cu mai multa culoare pe partea mai intunecata ca sa se vada umbra. Sper ca ai inteles cam ce voiam sa zic.
Bafta! happy

| XxAmaliAxX a răspuns:

Mie imi place sa desenez, dar cand nu imi iese ceva, pun foaia pe monitor si fac acelasi desen de vreo 3 ori tot asa, dupa am cat de cat exercitiu si incerc fara, nu imi iese mai pun putin sa vad ce am gresit, sterg din nou, iar nu imi place, pun foaie din nou, vad ce am gresit si reiau, pana iese, asta e metoda mea iar acum ma descurc sa desenez anime-uri, incearca si tu daca vrei sa vezi ce iese, hai ca parul nu e asa greu, BAFTA!

| narufan1 a răspuns:

Eu cred ca tunsuoarea lui sasuke ii arata in evidenta caracterul sau.Cred ca nu iti iese parul fiindca e adevarat are un par frumos dar forma e cam grea, mai bine incearca sa il ma faci pina CIND NU ITI VA REUSI, sa spun sincer si mie mia parut greu de realizat parul sa dar am gindit pozitiv si am reusit de fapt eu am facut parul lui naruto iar apoi mi-a venit mai usor sa il fac si pe a lui sasuke...succes...sper sa iti reuseasca!

| Cristian2003 explică (pentru narufan1):

Multumesc dar eu as vrea sa stiu cum pot sa ii desenez parul.

| Cristian2003 explică (pentru narufan1):

Si daca imi urezi succes atunci de ce ai scris "mai bine incearca sa il ma faci pina CIND NU ITI VA REUSI"? Nu ai scris bine sau ce?

| narufan1 a răspuns:

Bine,daca te uiti atent la o imagine cu sasuke ai oberva ca in fata este ca un m, iar apoi berge jos ca niste linii groase, iar sus deja sunt ca niste tepi...