| alinaaa22 a întrebat:

Am o mare problema de cateva zile mai aparut pe buza de sus un fel de cos si acum mi ca o coaja si m-am dat cu spirt, tinctura de propolis si betamina si nu-mi trece cum pot face sa-mi treaca odata?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu te mai da cu tot felul de prostii, cel mai probabil e un herpes, da-te cu aciclovir si iti trece in cateva zile.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara-ti Aciclovir.
Contine antibiotic, se aplica dimineata si seara pe cos.Nu in strat prea mare, o sa vezi ca dimineata nu o sa mai fie asa mare si o sa iti dispara foarte repede. Sper ca te-am ajutat!

| MeryHojda2001 a răspuns:

Cosul care ti-a aparut pe buza de sus se numeste herpes si s-a format din cauza raceli.Va trece de la sine, dar nu stica sa mergi la farmacie si sa iti cumperi un unguent. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*