| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema seriosa, deci sa incepem cu inceputul.In Romania am terminat clasa a 5-ea cu 2 medii de 9 si am luat premiul 2.In clasa 6-ea am venit in Spania, doar ca am fost bagat in clasa 7-ea.Matematica este usoara aici, tot ce am facut in clasa a 5-ea, doar ca eu cand am venit nu stiam bine limba si intre timp am mai invatat si lucruri noi pe care nu le stiam si cum nu intelegeam limba, va da-ti seama.Deci,intrebarea mea este, unde pot gasi un site in care sa invat tot ce se invata in clasa a 6-ea la matematica, findca e posibil sa ma intorc in Romania, si chiar daca nu ma intorc, tot am nevoie, findca nu vreau sa raman in urma. Apropo, nu ar fi rau daca mi-ati da asa ceva si pentru celelalte materii.Eu vreau sa ajung ceva in viata si de asta vreau sa invat, findca nu vreau sa ajung un... toata viata

26 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Frate daca te intorci acum in Romania sa faci scoala o sa te intoarca oricum pentru ca nivelul intre cele 2 tari e cam mare.Eu cunosc o fata care a facut 2 ani de scoala in Italia si cand a ajuns in Romania si s-a bagat la scoala a luat-o cu un an in urma. Ea trebuia sa fie clasa a9a, dar e in clasa a8a din motivul asta. Poti invata tu toata materia 5-8 ca tot te intoarce un an.Deci sfatul meu e sa nu te stresezi.
Sper ca te-am ajutat si bafta!happy

| JosephStalin a răspuns (pentru Teo):

Normal asa este, doar ca eu eram elevul de baza al fostei mele diriginte, findca eu am mers la cele mai mult olimpiade si am castigat si foarte multe premii.Si daca ma voi intoarce in Romania stiu ce diriginta mea va face orice sa ma bage la ea in clasa, si directoare la fel.Invatam foarte bine si nu ma vor lasa in urma pentru o regula amarata.

| Teo a răspuns (pentru JosephStalin):

Atunci e bine..asa materia pe net nu cred ca o vei gasi..mai degraba incearca sa vb cu un coleg prieten care e in Romania la scoala si sa iti faca copii si sa i le dea unei rude de a ta si sa tio trimita

| JosephStalin a răspuns (pentru Teo):

Nu am rude de clasa a -6 -ea, iar la "prieteni" nu vreau sa mai apelez findca nu are rost, in loc sa vorbeasca cu mine, ei joaca metin2, cs 1. 6, nici macar nu intra pe messenger sa lase un mesaj"Waa handicapatule, mai traiesti", asa ca mai bine ar fi un site.

| Teo a răspuns (pentru JosephStalin):

Da-mi IDu tau de mess si vb pe mess e mai simplu..si intre timp caut si o pagina cu materia de clasa a6a

| JosephStalin a răspuns (pentru Teo):

Adi_fotbalistu99

| anonim_4396 explică (pentru JosephStalin):

Labă te-am terminat
acum ți-ai dat seama cine e căcat?

| JosephStalin a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, tu esti rahat findca din cate se pare vorbesti de aiurea, fara rost si fara sa te intrebe cineva pe tine ceva, asta inseamna ca esti un betiv care sta toata ziua la cersit bani de mancare doar ca tu iti iei bautura.

| Disstrict a răspuns:

Nu spera in asta stii nu iti citesc anii facuti acolo fiindca avem legi geniale te trimit inapoi sau cu 1 an cel putin ii diferenta prea mare si adevaru ca la noi se exagereaza pe unele materii de care chiar nu cred ca ai avea nevoie dar na fiecare cu parerea lui (sistemul e defect)

| JosephStalin a răspuns:

Frate, poate ma confunzi cu ce esti tu acum, dar eu vreau sa imi fac un viitor si pentru un viitor bun imi trebuie sa invat, de asta am pus aceasta intrebare.

| JosephStalin a răspuns:

Mda am vazut, nu inteleg de ce ai facut asta, dar treaba ta. Oricum te rog din tot sufletul sa nu ii faci ceva, findca altceva nu mai am cu care sa vorbesc cu cei din RO.

| JosephStalin a răspuns:

Spune-mi ce sa fac sa nu ii faci nimica
te rog.

| VladimirPutin a răspuns (pentru JosephStalin):

Cereți iertare

| JosephStalin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Imi cer scuze ca te-am facut betziv si **** si te rog sa imi zici parola.

| VladimirPutin a răspuns (pentru JosephStalin):

Reformulează și mai frumos

| JosephStalin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Imi cer iertare Domnuñe VladimirPutin pentru toate vorbele urate pe care vi le-am spus si sa stiti ca imi pare foarte rau.

| anonim_4396 explică (pentru JosephStalin):

Hai sictir!

| JosephStalin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Hai, zi-mi-l te rog, altceva ce mai doresti?

| JosephStalin a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai mi-am cerut iertare.

| JosephStalin a răspuns (pentru anonim_4396):

Mna, macar zi-mi ca nu mil mai dai si gata, macar sa stiu ca sunt fara sperante
.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai Putin, chiar ca esti un tip fara caracter. Rusine!

| VladimirPutin a răspuns (pentru sabin89):

Uite așa pățiți toți dacă vă puneți cu cine nu trebuie

| JosephStalin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Mda...

| VladimirPutin a răspuns (pentru JosephStalin):

Nea vi in Romania?

| JosephStalin a răspuns (pentru VladimirPutin):

Poate anul care vine(poate).