| MychaMch a întrebat:

Am si eu nevoie de statusuri DE VIATA, de fericire... URGENT. Fundatongue

4 răspunsuri:
| Kristina_3133 a răspuns:

1. Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!
3. Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!
4. Poate am aere-n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta.nu ma cunosti.atunci nu te baga!
5. Sunt o fata alintata, pe baieti ii dau pe spate… sunt o fata frumusica si de nimic nu-mi este frica!
6. Ma dau cu sania in congelator ca sa vezi cum ma omor DND!
7. Sunt o fata tare cuminte… stiu sa fac pe oricine din cuvinte!
8. Caut asasin platit cu tarife modice!
9. Ce să iţi fac? Asta e firea, credeai că în viaţă te inşeală doar privirea?
10. Sunt extrem de simplă şi extrem de clară… dar pot fi şi extrem de calmă şi extrem de vulgară
11. Ce buze dulci, cand ma atingi ma simt de parca zbooor Privirea ta, m-ascund in ea, doar ea imi da fiori! :X **[]**Minte de copil, iubire nebuneasca Te ador si nu`mi pasa! :X
12. Sunt o adevarata finete… pacat ca sunt invidiata de multe zdrente
13. Acolo unde dragoste nu e, facem ca ne pricepem!
14. Dacă te-am iertat odată a fost vina ta! Dacă te-am iertat si a doua oară a fost vina mea
15. Si-mi place atunci cand vi si te umilesti, asa-i in viata pe toate le platesti
16. Ochi mari, buze frumoase, Toate fetele din jurul ei pe ea sunt geloase
17. Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
18. Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
19. Te iubesc si te ador…ca pe-o roata de tractor…
20. Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut… Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?]
21. Dau Rime corecte` Te ard l sentimente`. Ti se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj.
Apar interesele si nu îmi pasa pe cine calc în picioare, atât timp cât pe mine nu ma afecteaza si nu ma mai doare!
Nu vei ajunge niciodata la destinatie, daca te opresti sa arunci cu pietre în fiecare câine care latra la tine!
Sa cazi e permis. Dar sa te ridici e obligatoriu!
Trebuie sa pui în lada veche masca trista si sa uiti de cheie. Maturizându-te din lacrimi nu te face mai femeie!
Voi lasa in spate tot, absolut tot ce a putut iubi sufletul asta idiot.
Stiu ca îi datorez atât de multe, ca uneori îmi schimba viata în câteva secunde!
Scopu’ scuza mijloacele, nu-i cazu sa te urasti... E ok atata timp cat tu stii cine esti!
Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
Aude ce vrea`. întelege numai ce`i convine`. oftica te ca nu o doare de tine.
Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!
Esti locul in care tot timpul m.am intors Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos.
Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine.
Traieste viata cu grija, nu are roata de rezerva.
Nu am incercat sa pacalesc nicidata pe nimeni. I-am lasat pe ceilalti sa creada despre mine ce vor. S-au pacalit singuri. Nici macar nu s-au deranjat sa afle cine sunt.
Multi ma stiu. Putini ma cunosc cu adevarat
Am sa incerc sa nu urasc pe cei care m-au facut vreodata sa sufar cu toate ca ei au mai adaugat cate o rana in sufletul meu voi incerca sa-mi acopar ranile cu amintirile frumoase.
Fii mai preocupat de propriul caracter decat de propria reputatie. Caracterul reprezinta ceea ce esti cu adevarat, in timp ce reputatia reprezinta ceea ce cred altii despre tine!
Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.

Rea? cu cine merita.Copilaroasa? da pentru ca asa imi place.matura? cand vreau eu. bunul meu simt? depinde de al tau.
Suntem piesele perfecte dintr`un joc de shah pervers. unde nu exista reguli si toti merg pe interes

| iron2man a răspuns:

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape. big grin

| Alex_Alexandra_1997 a răspuns:

Buna iti dau eu niste idei :

-Omul intotdeauna gaseste timp pentru ceea ce el doreste cu adevarat

-Pretuieste fiecare clipa din fiecare zi, pentru ca fiecare clipa reprezinta un dar!

-Intr-o relatie fiecare fata isi doreste 3 lucruri : ochi care sa nu planga, buze care sa nu minta, iubire care sa nu moara

-Sa-ti spun ce m-a facut sa fiu atent la ea felu-n care mergea felu-n care vorbea felu-n care tragea cu ochiu sageti direct in inima mea!

Sper ca te-am ajutat macar cu un status.

Bafta!