| Brindas_Daiana_1987 a întrebat:

Am nevoie de cat mai multe statusuri (de viata, moda, fericire..etc) Dau funda la cele mai multe si mai frumoase!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

1) Cand suferi nu privii in urma cu teama, ci in jur cu intelegere!

2) Aminteste-ti permanent ca vorbele tale pot avea mai multa greutate decât crezi si ca exista o diferenta între ceea ce spui si ceea ce se aude.

3) Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din acel loc sa ti se simta lipsa!

4) Rabdarea de a astepta va fi mereu rasplatita! Cu cat astepti mai mult, cu atat rasplata va fi mai mare... Dar ai grija, sa nu astepti mai mult decat iti permite viata!

5) Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui.

6) Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.

7) Pretuieste fiecare clipa din fiecare zi, pentru ca fiecare clipa reprezinta un dar.

8) Adevaratele valori in viata sunt cele ce transcend ceea ce vedem si simtim. Ele sunt daruri de la Dumnezeu ce tin de spirit, cum ar fi: bucuria, prietenia si dragoste.

9) Succesul incepe la nivel mental. Daca vrei sa ai succes itr-un domeniu, antreneaza-ti mintea sa priveasca dincolo de obstacole, dezamagiri, piedici sau esecuri. O viata de succes incepe cu o atitudine de succes.

10) Fiecare dintre noi poseda atat calitati, cat si defecte. Fiecare dintre noi are puncte in care excelereaza si puncte la care mai are de lucrat pentru a le imbunatati.

| Ioscaa1 a răspuns:

Live life to the fullest and never back down

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| 1cristian1990 a răspuns:

Mananci ca sa traiesti, nu traiesti ca sa mananci! You live only once!

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Klaudya27 a răspuns:

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree! Cand unu`l o da si celalalt o cere!

stii.n'Ai decat sa vorbesti singuraa.imi gasescti atatea defecte! retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza! "

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`! "

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA! "

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat. Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]

● Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o deå peste cåp´! ●

"Dåk ´åi nevoie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´!"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

"Ea e zana minunata :X. din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal. "

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti. Dar. Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci. :*"

.-> dulce si secSi. Bună si rea. Ispita vietii. E femeia. "

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne. "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost. Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Oriunde ´ai fi ´. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! :* ´.

If you hold my ` hand! ´˚. I will` take you away! ´˚. My heart ` beats ` like a drum. La la la Every` Day`! =p~ ´˚; x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca, avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"

Si daca el no sa-ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa-ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!"
Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant,dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

~sa ma schimbi cu altcineva nu poti, la mine iubesti tot ce la ea nu suportzi~ :X

M-ai avut si M-ai pierdut.Acum ma vrei nu se mai poate... Oricare va fi ea v-a purta Amprenta mea

Stiu sa iubesc, stiu sa ranesc, nu te juca stii bine ca pot trisa

Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti

Fiecare cadere ma face mai puternica fiecare tradare ma face mai tare fiecare barfa ma face mai importanta

Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o suta de vorbe adevarate

"""cand Ma Privesti Ce Regreti Mai Mult? Sansele Pe care le-ai Avut Sau Faptul ca M`ai Pierdut?

La tot pasul sunt vorbita de rau si nu imi pasa in ciuda tuturor duc o viata frumoasa?:X

Poate am aere in cap e problema mea Nu poti sa ma suporti asta e problema ta Nu ma cunosti nu mai comenta Ai grija de viata ta nu de a mea!

Sunt Si Do0LsH3 si AmArA D3PiNde D3 VrAjEaLa suCaRiMe si TaLeNt dobor orice ClAsAm3Nt DiAmAnT Ad3VarAt eXeMpLaR UnIcAt

m-am schimbat.dar de fapt, NICIODATA NU M'AI CUNOSCUT CU ADEVARAT."

Am o nebunie care iti place tie.am ceva aparte.eu nu sunt ca toate

Stie` cand` sa rada`, Cand sa fie` supaRata`, Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta

"Ochii tai inselatori nu reusesc sa-mi dea fiori innebunesticand ma privesti.ai vrea sa aiiiii.dar nu primest

crezi ca nu mai sunt la fel, ca, nu mai sunt cum eram.ACUM ZAMBESC, atunci plangeam..Nu mai iert MINCIUNI, nu mai cred in CUVINTE si privesc doar INAINTE

Am invatat sa am rabdare. Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare!

Te iubea fraiere! Chiar te-a iubit candva. Priveste`o dar stai departe.acum nu te mai vrea. E mult prea tarziu pentru regrete. Tot ce isi doreste e sa poata sa te ierte!

A fost greu.Si Stii ca am dreptate.Am tinut capuL Sus! si am Mers mai departe.NU ma intereseaza ce crezi despre Mine! inainte Sa Spui Ceva de mine! UiTA`TE LA TiNE!

Nu'mi Trebuie Cuvinte ca Sa te Vrajesc! Stiu cand sa RAD! cand sa fiu SUPARATA! cand in ochii tai sa par IMPORTANTA

Multi baieti ca si tine si-au dorit sa stea cu mine si pe ei ii pacalesc iar pe tine te besk

In continuare`crezi ca totul iti apartzineh`! poti sa ai ORICe`dar nu sh`pe mine`! Nu trebuie`sa ma cautzi iti spun eu unde sunt`. In discOteca cu baietii`acOlo`unde m`ai cunOscut

Ironica de placere, fitoasa de la mama natura, perversa de cand ma stiu. Nu critic despartirea Doar sa stii ca n.am mintit Ai fost cel mai important, Dar ai ramas un simplu mit.

Nu m`atinge, nu plange si sti ceva? Lacrimile tale numai au de mult efect asupra mea "

pentru mine,candva se va lasa de vagabonteala! eu sunt PRINTESA lui chiar si atunci cand ma inseala,stii si u ca esti doar o aventura goala si ca la el in inima tot eu sunt CAMPIOANA!

Ai gresit,dar stii ca orice om greseste M`ai pierdut,orice greseala se plateste Pe strada ne-ntalnim,ne privim tot cu regrete Oare tu pastrezi in suflet tot atatea sentimente?

Asta sunt si n`ai ce face, alta mami numai faceee.

Fi PARSIVA atunci cAnD ccrezi ca lumea te iubeste. Invata sa Intorci spatele cand nu esti pretuita. invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te Inghite.

AI Sa PlAnGi Mai tArZiU cAnD ItI vA Fi GrEu ai vrei s aii zambesti dar n-o sa ai tupeu.ai vrea sa dai timpu; inapoi. Unde? intrecut.si-ai sa plangi mereu cand te gandesti la ce-ai avut!

Chiar daca el nu o sa te mai sune sa iti zica 'noapte buna' si nici pe strada 'Buna!',am o sora care ma suna, sa-mi spuna ' Fata, esti de 100 de ori mai buna!:*'
Nu am bani,o am doar pe ea,care ma suna sa-mi spuna ' Ai grija de tine tipo,te pup,noapte buna'!

Ai curajul sa spui 'da', ai cuajul sa spui 'nu'.Si-n situatii dificile, ai curajul sa fii TU! Te iubesc! :*

Cu tine la bine,
Cu tine la greu,
Cu tine alaturi mereu
TE uibesc sis :X

Am pr cineva in casa care nu e rea de viata si -eu sora cu rasfata nu conteaza! sa-mi traiasca

Cum sa faca Cineva Problema asa de grea.Sa ne supere pe noi... Sa ne certam intre noi.Eu te iubesc Orice ar fi si eu vreau ca tu sa sti.SORA MEA. MEREU VEI FI!

Cand mi-a fost greu`! Ea nu m`a lasat! A fost cu mine si m-a ajutat!:X

Ea ma iubetec, ea ma-ntelege! Ea e suro mea si mi`o dovedeste! te iubesccc "

Am o sora ca-n poveste o iubesc si ma iubeste. Fara mine nu traieste. Nici eu nu pot fara ea Te IuBeSc...Sora Mea

Si la greu da si la bine:X ai fost alaturi de mine:X
Si cand ceva m-a durut ai fost singura ce m`a crezut:X

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

.Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt; X

.La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >

. Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste, ea ma-ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc "

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

Prietenii vn sh s` duk, putsini la nevoie apar, s` vezi tuu`, raman doar niste poze aruncate`n sertar

 < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

Neau crescut puterile sau unit surorile ne punem spaten spatea sa dam propsti la o parte

Sangele'n apa nu se face
Sora tot la sora trage![; x]

Tine surioara mea o amintire ce tio voi da pentru inimioara ta

Sangele apa nu se face, sora tot la sora trage. cate rele ar fi pe lume sora tot sora ramane :X.t iOubesC!

Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate "prostioarele" mele o iubesc:X:X

sa`SE`oFtiCe`DoOsmanyy` `\` K`te-am`PE`tN``SoRoOo``>

ea e langa mine, uit d` tot sh m` simt bine

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult...incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

Prietenia noastra nu e chiar perfecta dar ma intelege sh imi suporta toate \"prostioarele\" mele ) o iubesc, nu sunt simple cuvinte o sa ne fie bine

Sh s`au spus multe vorbe rele despre noi.*** la toti care auu vrt s` ne traga inapoi!

Cine mai` bine `ca mine`? te intelege` si` te sustine`?

 < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >

.avem strazile in sange stii,si cu greu ne putem desparti, fiindca nu stim sa traim altfel, orice am face ne intoarcem inapoi in cartier

.E bizar cum o ardem noi din bar in bar. Golim paharu` ca sa-l umplem iar. [chiar nu va suportam fata. Voi va tocitzi gura si noi ne traim viata.

Dorul din mine. cere iubire. imi arde inima. lupt cu oricine. pentru tine.

Si daca azi nu mai am loc in viata ta.Plec si n`am sa ma intorc iubirea mea si daca nu vrei dragostea n`o s`o mai ai.Acum vad ca nu a meritat

peste toate 0 s` trecem cu capul n sus N` avem una pe alta, asta`i mai presus

Daca mama nu ne-a facut surorI` a stiuT dc.pentru ca d-zeu ne-a` facut.cele mai bune prIetenE.te iubesc

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta Ca merita tot ce e mai bun Trecutul e trecut viitorul conteaza acum

Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer!

•♥•A TreCuT aTaTa VreMe sh`Înk Nu a DisPaRuT••RaSa De Pryetenyy FaLșy Pe Care N`ași fyy vRuT Să`y fyy aVuT•♥•

⇔O Fata Buna poate sa Devine Repede Rea` [Asa ca date`n Sange sh` nu te mai Baga atat in viata mea

M'ai incurajat sa fiu ceea ce am vrut sa fiu,si tot tu esti motivu pentru care acum scriu!

Certuri`,nervi`, multe se intampla`intre noi`., dar nu vreau sa fiu Eu aceea care va decLansa razboi`. caci cum se zice` " PRIETENIA intr-un final invinge

Problema ta e si problema mea. Daca tu dai d belea.Dau si eu d belea. UNITE, asa am fost mereu.IMPREUNA nimic nu e greu; x Te iubesc; x.

Ne urasti? Problema ta. Ne copiezi? Nu ne ajungi nici pan` la picioare. Ne iubesti? Si noi pe tine. Un sfat? Nu te lua d viatsyle noastre. te-am amagit? Scuze. te-am jignit? Bravo noua.

Muzica s cante, sampania sa curga, respect pentru fetele care au stiut sa faca fraierii sa planga!

Suntem piesele perfecte. Dintr`un joc de sah pervers... Unde nu exista reguli...Si toti merg pe interes.

Stii.ea nu e sora mea pe bune, dar sunt o norocoasa ca am gasit-o din atata lume.si ma iubeste si o iubesc si`nnebunesc cand nu e langa mine n`am unde sa ma adapostesc.

Tu ai fost mereu aici langa mine cand am avut nevoie de tine mereu impreuna, si atunci cand facem nazbatii ~ nici soarele nu mai straluceste asa tare fara zambetul tau si nimic nu e la fel fara tine ai fost, esti si vei fi cea mai buna prietena a mea pentru totdeauna

Ce s-ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea."

Ele prOvOcator danseaza, pe tOcuri nu pe masa le place bunu` gust si`O dOza de viata; x

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea,asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna,nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi,Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta-i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Am cea mai buna prietena. Din intreaga lume. Imparte cu mine. Si rele si bune. Parka am fi din acelasi sange. Una pentru. alta plange.

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mami noastre nu ne-au putut face suroribatting eyelashes.

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m-am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat!

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor! Extraordinar, este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facut-o niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

● Eå nu se ´ compara cu restul ´. e tot ´ ce åi visat´. Åi 0´ viata normala´!? 0 så ´ti-o deå peste cåp´! ●

"Dåk ´åi nevoie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´!"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate. A zis că vrea să se pună pe fapte. : x

"Ea e zana minunata :X. din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal. "

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti. Dar. Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci. :*"

.-> dulce si secSi. Bună si rea. Ispita vietii. E femeia. "

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc.; x Nu vreau. Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva.; x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne. "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost. Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

. avem strazile in sange stii,si cu greu ne putem desparti, fiindca nu stim sa traim altfel, orice am face ne intoarcem inapoi in cartier

"~> Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Oriunde ´ai fi ´. Oriunde ´ te-ai afla ´;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea! :* ´.
"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambesti mereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost! "

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.; x"

"eu` sunt o simpla stea, printre stele`. sunt 0` fata, printre fete. dar ceea ce ma face deosebita e dragostea ta. fara ea n`as straluci asa!; x"

Daca nu esti de la oras, esti de la tara;-&. Iei primul tren care te lasa in garaa;-". Apoi iei un taxi pana la mall. Bei doua sucuri si ai portofelul` gol;-@

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege "

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea, stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea!"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • si tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, O sa-l jOc.totul e scris, nu depinde de noroc! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei?! asa`mi traiesc eu viata!"

Azi te vreau mai mult ca ieri, da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat! "
ti-am Dat D`Toate big grin. Sper Sa`ti Placa...love struck. fundita!