| YumiSukinanda a întrebat:

Am un dinte care nu vrea sa iese...la dentist nu merg! 1 spuneti o solutie sal trag mai repede dar fara ata! funda+vot urgent!

4 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Poti incerca metodele enumerate de mai jos,de ceilalti.
dar eu iti recomand sa-ti invingi teama sa mergi la dentist!
se poate ca tu sa-l tragi si sa-ti ramana radacina acolo, infectandu-se.
nu te va durea, iar daca stomatologul va considera ca va fi dureros te va anestezia.

| UPSsss a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa mergi la stomatolog, acolo vei fi anesteziat si nu vei simti absolut nici o durere, eviti o oarecare inflamare a gingiei si vei fi mult mai in siguranta.Curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un servetel langa tine, prinde'l si trage-l, misca-l, roteste-l fa toate miscarile posibile ca sa-l slabesti. Din cand in cand mai stergi degetul cu servetul ca sa nu ai degetul prea umed sa tragi.
Succes cu el!hee hee

| D3a7n8i a răspuns:

Tragel incet cu mainile. Merge am incercat acum 4 zile si mi l-am scos...sau iei un servetel daca nu vrei sa te umpli de saliva si sange si nu aluneca cu servetelul si pui acolo la dinte si tragi incet incet si dupa din ce in ce mai tare si gata vine zana maselutabig grin laughing
Funda +vot please