| Villy0po a întrebat:

Am un hamster (femela, roborovski) si perpetuu sare pe cusca in sus.Noaptea face in zgomot atat de mare, incat scot cusca afara pentru ca nu pot sa dorm din cauza zgomotului.Am bagat mana in cusca ei, am incercat sa o iau in mana, i-am vorbit frumos, ea tot fuge de mine si nu sta deloc sa o mangai. Ce sa fac? Cum as putea sa o imblanzesc si sa stea sa ma joc si eu cu ea? Funda si Vot!

2 răspunsuri:
| sasha1265 a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa tii intre degete o bucatica de mancare care stii ca ii place. Repeti treaba asta pana se creeaza un automatism pentru. hamster. Apoi, iei bucatica si o tii in palma, iar ea se va urca pe mana ta pana la bucatica de mancare. Apoi, mangai-o usor pe spate si vorbeste-i incet...Astfel se va imblanzi. Bafta! fundita?batting eyelashes

| DarkAngel98 a răspuns:

Hamsterii de obicei fac foarte mult zgomot noaptea, ca sa il imblanzesti trebuie sa stai foarte mult timp cu el sa vorbesti, sal ti in brate etc si el te va iubi. Sper sa meargawinking