| DanyXhell a întrebat:

As vrea sa merg la strand mai des, cum o fac si altii, aproape in fiecare zi, dar nu am bani si parintii nu imi dau.
Se termina vara si eu nu am fost la strand deloc, e cam nasol intelegeti-ma si pe mine.
Ce sa fac?
Funda

10 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

Lol...ce problema existentiala ai. Daca altii au bani sa mearga la strand si tu, nu-i capat de tara. Vrei neaparat bani? Du-te si munceste part-time undeva.

@ celor care scriu mereu la sfarsit "funda?", cred ca aveti o problemuta la tartacuta. Vrei sa ajuti omu' cu-n raspuns, i-l dai, care-i scopul cersirii fundei? Credeti ca daca primiti o funda virtuala aici prin cersire, sunteti niste persoane mai bune si mai inteligente?

| emima a răspuns:

Te inteleg dar daca parintii tai nu-ti da inseamna ca vor sa faca economiii tot pentru voi dar tu nu beneficiezi de alocatie?

| chibiusa a răspuns:

Cum sa se termine vada?
suntem abia in iulie straight face

| Y3aaHH a răspuns:

In Africa sunt copii care mor de foame. In fine, te inteleg totusi, incearca sa vorbesti cu parintii tai sa iti dea sa mergi macar odata sau de doua ori pe saptamana. Daca nu aveti bani(criza.chiar imi pare rau) atunci poti sa incerci sa muncesti pe undeva.winking Nu vreau funda (ma enerveaza astia care cer tongue)

| Dragos_6807 a răspuns:

Pai dacă nu ți neapărat sa mergi acolo unde vrei sa dai bani poți sa faci într-un râu, lac sau alta apa... îți trebuie bani de o apa si ceva gustarele.

| Rucsiii a răspuns:

Vorbeste cu alta ruda sa te ajute pe plan financiar(matusa, bunici, verisori.) sau incearca sa-i faci pe parintii tai sa-ti inteleaga situatia. Spune-le ca toti au fost la straand, ca e vara si simti nevoia sa te racoresti.

| TraaLaa a răspuns:

Nici eu nu merg in fiecare zi(e un club laguna chiar vizavi)dar nu din cauza banilor ci din cauza ca iti poti arde pielea asa in fiecare zi.e foarte periculos,iar acele radiatii raman in piele,si se adauga cu cat stai mai mult la soare,si chiar daca stai in apa e mai rau,se reflecta...
Dar,poti sa le spui parintilor ca faci treaba in casa atata timp cat iti da bani nu stiu cate zile pe saptamana.Dar asta trebuie sa implice cateva lucruri.
Adica, spalat vase, haine...(aragaz)Si poate...merge.

| Clauudia23 a răspuns:

Crede-ma te inteleg. Mai intai trebuie sa ai o discutie cu parintii tai, sa le explici ca toti prietenii de varsta ta primesc banii de la parinti lor, iar daca te ia cu chestii de genu >, sau ceva de genu` incearca sa le mai explici si daca tot nu merge incearca sa ai o discutie privata cu unu din parinti tai cu care te intelegi mai bine. Intr-un final, daca nu inteleg roaga unii prietenii sa te imprumute sau ceva de genu, dar ce-l mai bine ar fi, daca ai intre 14 si 17 sau 18 anii, ia-ti un job.

Sper ca te-am ajutat :*:*happybig hug

Funda?!

| chrisu111 a răspuns:

Uite un sfat util eu il folosesc aproape in fiecare zi mie imi merge foarte bine te duci prima data la taicatu ceri neste bani 4 5 lei dupa aia te duci la maicata si ii mai ceri si ei ceva bani daca te intreaba cati bani ti-o dat taicatu zici ca 2 3 lei

| GaBrYeLa_7275 a răspuns:

Cati ani ai? asteapta sa iti vina alocatia sau cerei parintilor tai cate 4 5 lei pe zi.ca biletu nu este mai mult de 15 lei. sper ca te-am ajutat. astept funda