| M4RK a întrebat:

Ati patit ceva accidente?thinking mici-zgarieturi., mari-accident de masina laughinghee hee

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Vroiam sa scot ceva din portbagajul masinii si prietena mea mi a dat cu capota in caplaughing....am vazut stele verzi laughing

21 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mici: lame si cioburi in talpa, cazaturi cand eram mai mica, luxatii de la dat pe gheata, zgarieturi si julituri. Mari: un accident cu barca, mi-am spart capul si cu masina am intrat intr-un gard in poligon, cand inca nu imi luasem permisul. Nu a fost chiar grav, purtam centura, doar m-a smucit putin.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Accidente nu happyMultumes lui Dumnezeu big grin
Era sa ma inec odata.Asta cand aveam 9-10 ani.batting eyelashesEram la plaja si m-am dus prea departe si deodata a venit un val si mi-a trecut peste capsadSi eu nu stiam sa inot pe atunci.Bine ca am reusit sa scap big grin
In rest cateva zgarieturi de pisica laughinglaughing taieturi de cutit...
A si inca ceva happyCand aveam 2 ani am pun mainile pe cuprotor si m-am ars foarte tare.Norocul meu ca nu mi-a ramas semne big grin

Stefan
| Stefan a răspuns:

Da! Nu am dat prioritate de dreapta laun sens giratoriu si ma pupat unul. Dar nu e nici o problema circul cu metroul si am si bani de buzunar.

| Silvia a răspuns:

Cand eram mica, la tara la o fata m`am impiedicat si am cazut cu pieptul de pragul usiistraight face era mor atuncicrying nu mai aveam aer, ma asfixiam si noroc ca m`a vazut cineva si dupa ce mi-a dat vre doua in catlaughing.
Tot cand eram mai mica, am facut otita si era sa raman surda pentru ca otita era foarte mare, si eu fiind mica, nu stiam sa zic ca nu aud bine si chestii din asteahee hee.
In rest, lucruri micioh go on, m`am taiat de multeee ori, si azi m`am taiatlaughing, cand eram mai mica[nu ca acum m`am schimbatlaughing], tot timpul cadeam din picioare, parca eram beata, juliturile in genunchi si in coate veneau fara numarlaughing, cu coatele de geam dau si acum toata ziua, odata m`am lovit cu capu` de usaoh go on si mai sunt, dar nu mi le mai amintesc acumbig grinbig grinbig grin.

| M4RK explică:

La mine mi-a intrat un cui in talpa si mi-a iesit pe deasuprabig grin si am mers la spitaltongue

| Puiutz a răspuns:

Bunabig grin. da si mie mi se intamplalaughing)...mai mici asa.Doamne fereste de accidente marisad. asa ma mai impiediclaughing. sau chestii de genulbig grin. Azi de exemplu la scoala.am primit un corn in cap.rolling on the floor... se jucau colegii.stii aruncau dintr`o parte in alta.cu cornu` care era de cateva zile.deci era uscat si tareworried. si simt la un moment dat. poc cornu`n caprolling on the floor. da sa stii ca a duuurutworried. da acum e binebig grin.

Bye`bye:*

| Swabia a răspuns:

Ultimul accident. a fost sambata trecuta. big grin
Era sa ma axfisiez, din cauza cui? A mea. am gasit un spray din acela ce ai politistii in casa la bunica`mea si cand l-am vazut am zis "Ia sa dau putin!" laughinglaughing...de parca nu stiam care erai consecintele .Si dupa ce am dat, mai aveam chef sa fac si caterinca, am intrebat`o pe bunica`mea. "Bunica asta pentru ce`i?".ca si cum n`as stii!
Si dupa ce m`a scos din camera, cam o jumatate de ora am stanutat intr`una. hapciu! laughinglaughing
Stai ca mi-am mai amintit... duminica trecuta am fost intr-un sat si cand a vrut taximetristul sa dea jos niste sacose din porbagaj s-a blocat cheia acolo, m-a tinut in frig cam doua ore si am racit, pan`la urma s-a dus in sat sa ceara o cheie de 13 si a desfacut bancheta din spate si a intrat pe acolo si a iesit prin porbagaj, la care eu "Bine Ovidiu ca esti micut ca de nu aici ramanean in seara asta!"
Accident de masina.hmm...era sa ma calce pe mine si pe o colega cand ne intorceam de la magazin zilele trecute, a bagat taximetristul o frana de mi-a surzit urechile si de parca nu era de ajuns, colega a mea inceput sa-i dea "de pranz" saracului om, deparca el nu s-a speriat!

| viki a răspuns:

Da, acum 6 luni cred.thinking big grin Mi-am sucit genunchiul si era sa ma operez.:-ss

| arysa a răspuns:

Cand eram clasa I am travesat neregulamentar si nu m-am asigurat si roata masinii a trecut peste piciorul meu.Desi au trecut multi ani, si acum imi e frica atunci cand traversez strada.

| monyk a răspuns:

Am dat cu capul de un geam, am picat pe asfalt, cu bicicletalaughing

| MihaiA a răspuns:

Da, eu am spart un geam cu picioru si mi-am sectionat o artera.
A venit salvarea mi-a pus o clema d-aia, grefa agrafa sau cum se numeste, m-a stabilizat si m-a dus la spital. pana mi-au prins la loc vena. sange pe culoare pe acolo pe la spital, si pe urma m-a luat cu ameteli ca am pierdut prea mult sange asa ca m-a internat.happy
Asta acum mai recent cand eram mai mare...
Mai demult mi-am spart capu` ca am dat in coltu` de la un scaun din ala de lemn solid si m-am lovit la arcada ( am alunecat pe gresie)
La fel din greseala am alunecat si intr-un geam m-am taiat la vena ( doar ca norocu meu a fost ca taietura a fost intre vene la milimetru )... Altceva nu stiu ce sa va mai zic. oricum eu am luat fundita laughing))

| alexdop21 a răspuns:

Da am cazut de trei ori cum motocicleta, iar ultima a rezultat o vizita pe la floreasca si o internare de 3 zile big grin
Cu masina am avut vreo doua dar minore.

| alexdop21 a răspuns:

Dar daca o luam de cand suntem mici, iti pot spune ca pe numarate am 14 gauri in cap, eram cuminte cand eram mic tongue plus coate, genunchi palme pline de julituri, dar de aia am fost mici

Răspuns utilizator avertizat
| VladRO a răspuns:

Da, pe la 4 ani un accident cu masina, mi-am rupt picioru si am stat in ghips cu el mult, vreo luna sau cateva saptaman, am si uitat, oricum nu vreau sa imi reamintesc happy

| dulcika a răspuns:

Buna.
eu am avut chiar ieri un accident cu cred=ngile unui pomlaughing, hm da miki zgarieturi pe frunte.laughingasta e ce sa faci daca ma uitam in alta parte. aveam privelistea frumoasahee hee;

| dulcika a răspuns:

Crengile*ma scuzati:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, o mică tamponare din propria neatenție.
S-a luat un pic vopsea, dar prin revopsire s-a rezolvat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am testat gradul de duritate al unui calorifer...cu capul.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap, in urma cu 3 ani eu si inca 2 prietene ne-am hotarat sa facem cursuri de alpinism la cariera(ce vrei minte de copil copac) si...nu mai povestesc detaliile mi-am luxat glezna. S-au schimbat multe de atunci:mi-a trecut si entorsa dar au trecut si prieteniile de pe atunci:-P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am patit!happy Eram in masina cu un prieten si mergea destul de tare, cand i`a aparut un caine in fata, a incercat sa-l evite si ne-am rasturnat...asa pe o parte.de vreo 3 ori...pana`n santul de pe marginea drumului, masina ramanand cu rotiile in sus!happy Nu stiu daca va vine sa credeti dar n`am patit nimic nimic EU:d nici macar o zgarietura, o mica vanataie pe umar atat, nici el mare lucru... dar masina...fier vechi!big grin Nu`l consider accident mare de masina pentru ca n`am patit nimic!happy

P. S:Lumea care a vazut masina a intrebat:"A scapat cineva viu din masina aia?"laughing