| IxienxiododisMr a întrebat:

Au început ninsorile, până în ce lună e posibil sa ningă? Cam din ce luna se vor opri?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai ăștia de la Vreme pot ști.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu stie nimeni.
Imi aduc aminte ca acum vreo 10 ani, fusese nisnoare masiva, apoi peste noapte a inghetat, fiind la sfarsit de aprilie-inceput de mai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sper sa se opreasca maine

| johnnny123 a răspuns:

Este primul tău an pe pământ, nu ai mai trecut prin nicio iarnă până acum?

Nu poate să-ți spună nimeni cu exactitate "din ce lună se vor opri". Toate prognozele au un anumit grad de precizie și cu cât încerci să le dai pe perioade mai lungi cu atât precizia scade. În plus, nu în toate zonele ninge la fel.

| mont a răspuns:

La munte e posibil să ningă până în aprilie - și sper să o și facă, ador zăpada!

| Bogdan0783 a răspuns:

A nisns acum ceva ani chiar si in aprilie. Nici macar cei de la INMH nu iti pot spune cu exactitate.Dar in mod normal cam din martie incepe primavara

| ReddY25 a răspuns (pentru Bogdan0783):

Chiar anul trecut în aprilie

| Bogdan0783 a răspuns (pentru ReddY25):

Nefiind in tara, habar nu am avut?

| ReddY25 a răspuns (pentru Bogdan0783):

Ai aflat de la mine laughing

| Bogdan0783 a răspuns (pentru ReddY25):

Corect! ????

| Bogdan0783 a răspuns (pentru Bogdan0783):

Nu inteleg ce are tastatura asta de ma tot trezesc cu semne de intrebare ......hmmmm