| MorcovMajestic a întrebat:

Suntem in 17 noiembrie, nu trebuiau sa inceapa ninsorile pana acum?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuia. A fost misto toamna, asa calma cum a fost.
In alti ani ningea si in octombrie, apoi ramaneam in noroaie reci pana in decembrie, cand ningea iar.

| J0B0MAT a răspuns:

Îți pare rău că nu au început?

| MorcovMajestic explică (pentru J0B0MAT):

Da

| J0B0MAT a răspuns (pentru MorcovMajestic):

De ce? Ninsoarea e rece și udă și face nămol sau aluneci

| MorcovMajestic explică (pentru J0B0MAT):

E prima mea iarna in Romania dupa multi multi ani si speram sa vad zapada
Imi aduceam altfel aminte iernile

| Sophieka a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Daca mergi in zone de munte vei gasi.

| J0B0MAT a răspuns (pentru MorcovMajestic):

La munte găsești. În restul țării foarte puțin ninge. Poate va fi diferit iarna asta și va ninge f mult peste tot.
Dar eu nu vreau, ca să moară rușii de ciudă.

| Lioana a răspuns:

Iarna oficial incepe in 21 decembrie.
Ninsori in noiembrie daca au fost candva, erau ceva anormal pentru perioada aceea.
Oricum de multi ani nu am mai vazut zapada din aceea cum era in copilarie cand puteam merge la sanius si sa fac oameni de zăpadă. Au fost chiar si ierni fara zapada.