| Davyd2001 a întrebat:

Aveți o viață socială bună?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Da.

| Frank51 a răspuns:

În general da, chiar acum sunt în concediu și am venit acasă la țară unde sunt puțin izolat de lume ca să mă recreez dar restul anului am o viață socială bună.

| VoidEternal a răspuns:

Don't need one, don't want one.

| Sophieka a răspuns:

Nu pot avea o viata sociala buna cand societatea nu este prea buna... Am interactiuni de la proaste la foarte bune in functie de persoana / persoanele cu, care discut. Insa depinde de ce intampin.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu cred că cineva de pe TPU are o viață socială bună, ci cel mult una mediocră.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am un loc de muncă, n-am prieteni, deci, nu.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu ai prieteni nu e mare tragedie, dar un loc de munca iti cam trebuie

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

Sunt destul de afectat de faptul că n-am un loc de muncă. Nu-i înțeleg pe cei care muncesc și îi invidiază pe cei care nu muncesc.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

''Sunt destul de afectat de faptul ca nu am un loc de munca'', dar pariez ca nici nu te strofoci sa iti cauti

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

Să mori tu? Dacă n-ai fost în situația mea, numai comenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

Ești doar un alt prost de pe TPU! Ceva bun nu știți să spuneți.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ma rog ce situatie ai? esti cumva bolnav si nu poti muncii? asa e, sunt un alt prost care isi da cu parerea la maimutoi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

Oferă-mi tu un loc de muncă cu cazare și masă dacă ești așa tare în gură. Ție ți-a găsit tac-tu loc de muncă și zici de mine...
Tâmpitule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

Ce? Ești frustrat că pe tine n-are cine să te întrețină? Lasă...o să muncesc eu, dar tu... tot un prost o să rămâi.
Vezi că ai depășit ora de culcare.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Taci dracu de prapadit ca boala pe care o ai tu e aia de durere in fund de munca, se vede dupa cum vorbesti, te intretine cumva mama ta si tactu? la un moment dat cand o sa trebuiasca sa te descurci singur o sa te simti de parca a cazut ceru pe tine

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum esti doar un copil prost care crede ca tot ce zboara se mananca, cand o sa te lovesti cu adevarat de problemele vietii o sa ajungi sa te gandesti la sinucidere

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

De fiecare dată când am vrut să lucrez am fost refuzat, chiar ca și paznic. Dacă mi-ai fi citit întrebările problema mea nu e "că am durere în fund de muncă". Oricum, sunt nai educat decât decât tine și tot neamul tău. Te-am blocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer o conștiință curată și un loc de muncă stabil in detrimentul unei vieți sociale bune.

| 1234568807 a răspuns:

Buna ca gustu amar

| 4evergentleman a răspuns:

Nu am deloc, dar decât cu prieteni falși mai bine singur

| liliana77any a răspuns:

Nu prea, omenii au inceput sa devina din ce in ce mai mult individualisti.
Insa imi doresc o viata sociala mai buna.
Dar tu?

| LenaNikolaevna a răspuns:

Nu. Îmi sunt de ajuns mie însămi, hehe.

| 4evergentleman a răspuns (pentru LenaNikolaevna):

Daca tu ești tipa din poza ești o fata frumoasa și ar merita sa ai pe cineva,și eu sunt introvertit dar parca deja e foarte dezolantă,apăsătoare singuratatea. Bine eu sunt depresiv și anxios că mi greu sa cred că aveam stilul asta de viață,un prieten tot aveam sau o iubita. Din ce știu ești o persoană cu bun simt și cred că ai multe calități happy dar e o alegere, daca te simți bine așa e ok, eu nu știu cât o sa mai pot rezista laughing aveam un tovarăș dar era pervers, viclean și nu știu ce să fac că singuratatea asta pe perioade îndelungate e periculosa, dar nu prea mai găsești oameni de calitate cu care sa te împrietenești dar nici sa fii mizantrop nu e ok că poți dezvolta probleme psihice grave.

| LenaNikolaevna a răspuns (pentru 4evergentleman):

Mulțumesc frumooos pentru cuvinte, ești tare drăguț, chiar dacă mă supraestimezi! Eu sunt în poză, da. Cât despre alegerea de a fi singurică, eu chiar mă simt bine așa, nu cred că sunt incompletă ori că mi-ar lipsi ceva. Am atâtea de făcut cu mine încât, uneori, uit că, ipotetic, ar trebui să fim făpturi sociale și să aparținem unui grup. Sau poate că mă mint doar, fiindcă m-am obișnuit să trăiesc în palatul meu de cleștar unde nu pot fi atinsă de întinăciunea lumii, hehe. Dar cred mai mult în cea dintâi variantă fiindcă, paradoxal, deși îmi place să stau singură, îmi iubesc semenii și încerc să-mi cultiv dragostea pentru ei în fiecare zi. Cine se poate simți singur, totuși, când există Dumnezeu, atâtea miracole ale naturii în jur, cărți, muzică, integrame, puzzle-uri, pisicuțe și niște părinți ce pot fi socotiți drept prieteni? Revenind la tine, totuși, eu știu că e doar o chestiune de timp și de împrejurări până vei scăpa de anxietate, dar atunci, sper să îți alegi tovarășii și iubita cu grijă, fiindcă sufletele sensibile și frumoase aidoma sufletului tău se frâng ușor. Până atunci, însă, poți găsi zeci de mici motive care să îți însenineze chipul și pentru care să merite să iubești viața, așa cum ți se arată. ☺️

| 4evergentleman a răspuns (pentru LenaNikolaevna):

Da,sunt vulnerabil si foarte sensibil de când mi s-o agravat depresia și anxietatea, daca o iubita pe care as iubi-o m-ar trăda m-ar nenoroci pe viață de nici 100 de psihologi și duhovnici nu mai m-ar reface la loc psihic, sufletește. După vocabular pari o fata foarte smart si nu incerc sa te perii,ești o tipă deșteaptă,barum eu nu sunt destept nu am abilități de comunicare prea high,sunt chiar boring dar tu ai multe de arătat,relevat, și să preia multi oameni învățături de la tine, dai raspunsuri foarte bune și calculate. Parca oamenii care sunt mai smart sunt așa ori singuratici ori cu probleme psihice deși nu e o regulă. Eu in locul tau le arătăm lumii de ce sunt in stare și ce skill-uri am, daca ai și caracter îți poți face o mulțime de prieteni, dar poate ai fost rănită în trecut și te-ai ascuns sub carapacea ta și e de înțeles, traume cu cu toții avem.
Meriti mult mai mult să știi! Seara faina sa ai happy

| LenaNikolaevna a răspuns (pentru 4evergentleman):

Mulțumesc mult din nou, chiar mă simt periată, dar nu îmi displace neapărat, haha. Eu te consider un bărbat foarte inteligent, dar nu îmi poți împărtăși opinia fiindcă obișnuiești să fii dur cu tine însuți și nu vezi nimic prețios înlăuntru-ți, din păcate. Abilitățile mele de comunicare sunt inexistente de ceva vreme, dar parcă totul se conturează mai frumos și mai lin în scris. E minunat că există și o astfel de cale de a da glas gândurilor, nu? Și, "în locul meu", ar trebui să le arăți tu celorlalți, dar mai ales ție, de ce ești în stare, fiindcă îmi pari a avea puterea de a muta munții din loc, dacă vrei. Trebuie doar să scapi de anxietate și ai face bine să te pui pe treabă, hehe. O seară minunată să ai și tu! happy

| GigelusG a răspuns:

Nu chiar fiindca, nu prea mi dau interesul.