| lovelovelove a întrebat:

Aveti prieteni adevarati? eu nu sigh cum e sa ai? straight face

18 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Exista si persoane deosebite. Iti dau un citat care pe mine m-a impresionat mult. Blaise Pascal spunea : '' Cu cât eşti mai înţelept, cu atât îţi dai mai bine seama că pe lume există mulţi oameni deosebiţi. Oamenii de duzină nu observă nici o deosebire între semenii lor. ''

Am prieteni adevarati insa nu i-am cunoscut pe toti fata in fata. Sunt persoane deosebite care m-au ajutat foarte mult si le sunt recunoscator pentru asta. E frumos cand simti ca esti ajutat de cineva care nu asteapta nimic in schimb. Te simti ca si cum ai fi sub aripa unui inger.

| Vizitiul a răspuns:

Da, in familie. Si tu ii posezi, dar nu realizezi.

| Kqzu97 a răspuns:

Dupa parerea mea nu exista prieteni adevarati.Sunt doar 1 an, 2 ani si atat dupa aia te tradeaza, iti spun toate secretele altor oameni.Nici eu nu am prieteni adevarati ba da am 2 prietene dar sunt copiii prietenilor/colegilor parintilor mei.Succes!

| Mar a răspuns:

Pai am avut si eu o prietena adevarata.imi dadea orice sfat aveam nevoie. dar luna trecuta m-am certat cu ea.si nici eu nu stiu motivul.acum tot vad ca isi pune la status "do not disturb.doar saku/roxy/raluca:. sau ce nume mai vrea.iti dai seama ca totusi daca te certi cu un prieten adevarat cam doare.si crede-ma, in ultimul timp nu mai exista prieteni adevarati oh go on.se folosesc de tine din orice.deci e fain sa ai un prieten adevarat.sinceritatea e cea mai importanta oh go on.si intelegerea happy. pupici kiss

| ForbiddenLove a răspuns:

Am 3 prietene adevarate...inca o prietena si un prieten foarte apropiati iar in rest am doar cunoscuti.

| BlueEyes a răspuns:

Buna! Da, eu am doar 2 prietene adevarate(care sunt surori) pe care le cunosc de la 7 ani(acum am 20). Ma feresc sa imi fac prea multe prietene, nu pot avea incredere in cineva decat daca il cunosc foarte bine! Si ele mi-au dovedit ca imi sunt cu adevarat prietene, au fost mereu cu mine si la bine... dar mai ales la greu! Cum sa fie? E minunat sa stii ca cineva tine la tine, sa stii ca ai pe cineva cu care sa vorbesti despre ORICE, cu care sa te distrezi etc.In toti acesti 13 ani nu ne-am certat niciodata serios, cel mai mult am stat certate vreo ora, doua.Eu le consider suroriorele mele, la fel si ele pe mine happy. Nu m-au dezamagit niciodata si sper ca nici nu o va face vreodata! Si urmatoarea dupa ele e cumnatica mea, pe care o cunosc de 5 ani, ne distram impreuna, mergem la cumparaturi, chestii d-astea de fete, dar nu prea ne spunem secrete.In rest, nu consider pe nimeni prieten, prefer sa le spun "cunostinte".
Dar de ce ai intrebat? Ai fost dezamagita de cineva?sad

| Dominicc a răspuns:

Nu. nu mai am!
am avut cand aveau nevoie de mine si ii ajutam.
acum... doar cateva persoane mai sunt cu care tin legatura. in rest nu.

cam majoritatea persoanelor sunt false.
nici nu stii cu cine sa mai vorbesti ca te toarna pe la spate

| RossSaid a răspuns:

Pai stii care e faza...nu prea mai exista prieteni adevarati happy

| `KiddO` a răspuns:

Da, vad niste raspunsuri pe aici cum ca ar avea un prieten/a adevart/a. Sa va readuc cu picioarele pe pamant! Asa ceva nu exista! Cand vrei sa ii ajuti ei zic ca nu-i adevarat, leai facut mai mult rau! chatterbox Yeah, sure! P. S.: Nu te baga la prieteni "adevarati" ca o sa fi ranit/a! (din experienta).

| PotHed a răspuns:

Pai... iti pot spune sincer ca eu cel putin imi pot numara prieteni adevarati pe degete...
un prieten adevarat de intelege fara sa te judege, te ajuta si te intelege cand alti nu o fac, un prieten adevarat este o persoana in care poti avea incredere si in prejma caruia iti face placere sa stai
prieteni adevarati sunt foarte rari la urma urmei de aia se cheama adevaratihappy

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Ce-ai mai? Nu exista asa ceva, toti se dovedesc a fi falsi intr-un final.Cand faci ce zic ei, si esti tot timpu in " CURU LOR " e bine, cand nu le convine ceva incep sa-si dea in petec.

| alexa007 a răspuns:

Pai cum ai avea un frate sau o sora cu care te certi, te impaci, va ajutati, va jucati, barfiti, plangeti si radeti impreuna

poate ca nu sti u care sunt prietenii tai adevarati, dar candva vor aparea

| Raluca_6071 a răspuns:

happy nu exista asa ceva.
Prietenul adevarat e acela care se sacrifica pentru celalat, cu riscul de moarte sau astea. In schimb in ziua de azi nu te poti sacrifica nici cu riscul de o nota mica sau o cearta de la parintilaughing

Deci NIMENI nu are un prieten adevaratwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut paan acum o groaza de "prietenia devarati chatterbox. am 14 ani. la gradinita eram de nedespartit de o fata, apoi a inceput scl si acum o salut pe strada dar nu ma mai baga ins eama,. apoi in clasele 1-4 am avut o prietena ceam imi buna cica, dar din a 4a a venit una noua in clasa si ne-a despartitstraight face...in a 7a, cica inca o prietena adevarata, doamne eram de nedespartit,... apoi a intervenit tot aia care ma despartit de prietena din 1-4 si acum,(eu locuiesc in covasna)am o prietena fff buna in Galati doar ca o vad doar varasadasa o iubesc:Xbarfim, radem, ne distram etchappy

| NikolasXD a răspuns:

Trist, eu am pe net in realitate nu prea crying

| ganjafarmer1911 a răspuns:

In tara asta e cam greu sa ai prieteni adevarati pntr ca toata lumea de aici e pe interes. eu pot sa zic ca am prieteni fff buni. daca vrei pot fi eu prietenul tau, poate peste ceva timp o sa crezi ca ai un prieten adevarat. ma gasesti la id de mess ganja. farmer1911

| cryzyzyuzy a răspuns:

Pai cum ai avea un frate sau o sora cu care te certi, te impaci, va ajutati, va jucati, barfiti, plangeti si radeti impreuna

poate ca nu sti u care sunt prietenii tai adevarati, dar candva vor aparea

| NexT_5991 a răspuns:

Nam si nici nu vreau sa amwinking