| anonim_4396 a întrebat:

Baieti...cum v-ar placea sa se comporte o fata, cum sa arate si cum sa vorbeasca? cum v-ati imagina fata ideala pentru voi?

4 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Buna.Pai,o fata mi-ar place sa ma trateze cu respect,de la egal la egal,sa se poarte cu mine la fel cum ma port si eu cu ea,as vrea sa-mi vorbeasca prin alinturi,sa-mi vorbeasca cum ii vorbesc si eu,sa fie frumoasa dar si inteligenta,sa fie pe placul meu,sa aiba simtul umorului,sa fie fricoasa la filme horror dar sa stie sa se apere si ea singura,sa se impuna si sa-si arate autoritatea,sa imi impartaseasca sentimentele si sa fie intelegeatoare,sa ma ssfatuiasca si sa ma asculte cand sunut trist,sa aiba rabdare si sa incerce sa ma faca sa zambesc, sa ma accepte asa cum sunt si cu defecte si cu calitati(scuze cacofonia), sa aiba incredere in mine.Cat despre aspectul fizic,daca indeplineste macar cateva din insusirile de mai sus,nu am preferinte dar daca as fi sa aleg as vrea sa aiba parul brunet,lung sau scurt mi-e indiferent,ochi caprui deschis, sa fie supla si subtire, sa zambeasca si sa ma faca fericit happy

| Eduard a răspuns:

Intotdeauna ideea feminitatii 'absolute' e favorita printre baieti, dar si printre fete happy.
In ziua de azi, aspecte si comportamentul sunt dictate de societatea in care traiesti si in principiu de 'trendul' (social, muzical, religios etc.) care predomina.
Personal o fata perfecta, ideala, ar fi aceea care nu e neaparat cea mai frumoasa, dar e de fapt acea fata care lupta pentru ea si pentru cuplul/familia ei. E important sa fi autocritic, sa fi ambitionat si sa lupti pentru perfectionarea proprie, ca pana la urma luptand pentru tine lupti si pentru cuplu nu?
O fata care este sa zic asa mai 'virgina' - in sensul nu proasta si lipsita de experienta, ci in sensul dornica sa cunoasca si dornica sa fie cu cineva dar nu doar pentru o zi, saptamana, luna, ci pentru un timp indelungat, astfel incat societatea sa nu o poata cataloga cu usurinta (deja devinta obisnuita), a cuvantului curva.
O fata care stie sa iubeasca atat trupeste, dar si sufleteste, sa iubeasca si cu mintea. O fata prea sensibila si prea plangacioasa nu are ce cauta langa o persoana puternica, pentru ca ideile lor nu se vor finaliza. O fata care are tarie de caracter, dar nu unul vulgar. E nevoie de o fata care sa stie cand sa vorbeasca si ce astfel incat sa faca mandra pe oricine. O fata care sa se simta apreciata, dar in special sa merite sa fie apreciata. Sa merite tot ceea ce vrea. Lupta, viata, suferinta si dragostea, fericirea, puterea si prietenia, fac un cuplu, iar daca o fata nu intelege ca uneori prietenia e mai de folos decat iubirea si ca problemele care se ivesc in cuplul ei nu sunt doar de natura sexuala sau a iubirii, ci unele pot fi si de personalitate, prietenie etc.

Fata perfecta exista... in contradictie cu spusele multora si filozofia, care ne invata ca perfectiunea este o utopie. Din perfectiune vor face parte intotdeauna si lucrurile rele, nu numai bune. Asa ca orice fata merita sansa, mai ales daca se lupta si nu in ultimul rand obtine ceva.
Din punct de vedere fizic, fata trebuie sa fie eleganta si agila, sa se ingrijeasca si sa stie sa se evidentieze, sa fie sexy, pentru ochii celorlati, dar sa fie prezenta numai pentru iubitul ei...
Se pot spune multe, astea sunt doar niste idei atat subiective cat si obiective... Spor fetelor aveti de munca; p

Multumesc celor care au citit pana aici.

| WhiteWalker a răspuns:

Fata ideala ar trebui sa asculte Cannibal Corpse happy dar sa fie si bine educata. Sa fie bruneta...sa nu fie grasa si nici prea slaba, si nah ce pot cere mai mult laughing nu m-am gandit la asta pan' acum.
Dar mai bine fara fete

| BlaBla_1772 a răspuns:

O fata trebuie sa fie fata in primul rand, sa fie mai greu de prins dar nici sa nu dea sperante baietilor si dupa sa le spuna ceva gen : da eu nu am vrut sa te fac sa simti ceva pentru mine. Si in ultimul rand sa stie cand sa zambeasca happy