| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a întrebat:

Acum o saptamana o prietena statea pe calculatorul meu. Din greseala mi-a mutat cu mouse-ul un folder in alt folder si acum nu mai pot deschide folderul pe care l-a mutat. Imi arata,, D:\folderu is not accessible" si,, Access is denied" Ce schimbari pot face pentru a-mi recupera folderul?batting eyelashes. Va rog sa raspundeti deoarece in acel folder aveam lucruri foarte importane pentru mine.:-

6 răspunsuri:
| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ explică:

Nickos mersi pentru site dar la properties nu-mi apare Security. De fapt la nici un folder normal nu-mi apare. Ce pot sa fac?

| Fiction a răspuns:

Incearca sa il scoti in desktop

| heartgrenade a răspuns:

Incearca : click dreapta/ open... sau: click dreapta/ explore... daca nu, cauta la search (in start) numele unui 'lucru' din folder si daca il gaseste, ia-l de acolo si trage-l pe desktop

| NickoS a răspuns:

Poate te ajuta cu ceva articolul de aici: > http://support.microsoft.com/kb/810881

| NickoS a răspuns:

...ca sa-ti apara Security (banuiesc ca ai XP la calculator) -->intra in My Computer-->apoi (sus) la Tools-->Folder Options-->View cauta in fereastra de jos USE SIMPLE FILE SHARING (de obicei este ultima optiune), DEBIFEAZA apoi Apply --->OK.In final mergi la folderul cu pricina, dai la propietati si o sa fie si SECURITY.

| NickoS a răspuns:

...ca sa poti sa ai acces la folderul ala, cand intri la Security pune un click pe Administrators apoi te uiti la DENY daca e bifata vreo casuta daca e debifeaz-o(daca sunt mai multe debifeaza-le pe toate ) apoi dai apply. In caz ca nu poti intra nici asa in folder pune click pe fiecare chestie care se afla sub Administrators si faci la fel, debifezi.Nu uita dupa ce termini treaba, sa intri din nou la TOOLS...sa bifezi la loc casuta aceea sa nu mai iti apara Security deoarece cine se mai joaca pe la calculatorul tau iti poate bifa alea la Security fara probleme si iar o sa ai neplaceri.