| Preda_Radu_1975 a întrebat:

Am 11 ani si vine ziua mea deci as vrea o petrecere de 12 ani. As vrea sa fie in aer liber pentru ca am fost pe la alti prieteni la petreceri si nu m-am simtit bine intr-un spatiu mic ca o camera. Dati-m va rog niste idei de jocuri,decoratiuni,mancare, teme sau altele. Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Ținând cont că ziua ta e vara, o poți organiza la o piscină, și, de obicei, la piscine au programe speciale pentru zilele de naștere. Dacă o faci într-un parc, poți organiza gen un picnic cu grătar (dacă regulamentul parcului permite). Vă puteți juca de-a v-ați ascunselea în parc, leapșa, puteți spune povești de groază când se înserează (dacă sunteți genul), îi poți ruga pe copii să-și aducă rolele/trotinetele/bicicletele/skateboard-urile sau ce au ei ca să vă plimbați așa prin parc. Legat de mâncare, poți alege niște gustări sărate, deoarece ciocolatele s-ar topi la o petrecere în aer liber (decât dacă nu îți iei vreo ladă frigorifică). Petrecerea nu e necesar să aibă o temă, dar poți alege ceva ce îți place ție. Sau, dacă preferi, poți să ți faci ziua la o terasă, și de jucat puteți juca adevăr sau provocare, mâncarea fiecare își comandă ce vrea, decorațiunile pot fi puse la dispoziție de terasă. Sper că te-am ajutat, la mulți ani! happy