| Fumiko a întrebat:

Buna am nevoie de niste jocuri care sa le jucam cu toata clasa, vreau sa mi le spuneti voi si sa le explicti, site-uri nu vreau decat daca sunt peste 10 fiindca alea cu 10 jocuri le-am vazut si nu mi le plac. FUNDAAA

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ia pune tu mai bine mana pe cartea aia de romana si lasa jocurile!

| Fumiko explică (pentru K0sti):

Si nota o i-au stand la ora si uitandu-ma cand la profa cand la colegi? Avem o ora speceala care o facem noi, suntem 6 grupuri a cate 5 copii si facem pe rand.Ce vrem, ne jucam, cantam, ne uiyam la filme etc

| Pizzaislife a răspuns:

Tomapan il scrii pe o foaie t vine de la tari,o de la orase, m de le munti, a de la ape, p de la plante, a de la animale, n de la nume, dati exemple pentru fiecare categorie dar toate sa inceapa cu o litera aleasa aleatoriu

| Stefania_Mara_1971 a răspuns:

Ce pot sa zic puteti juca portocalele se joaca asa; scrieti pe tabla numarul vostru de elevi de ex 20 scrieti 1 2 3 4. 20 pana la 20 siapoi unul sta in fata clasei si zice as manca x portocale(trebuie sa zica un numar care vrea el) iar apoi daca zice as manca 2 portocale cine este nr 2 zicebig grinc 2 si nu x(ce r vra el) si tot asa pana cand se incuca unul si la sfarsit cand raman 2 faceti cocosei sau skanderberg sau ce vret voi..sau unul care se joaca pe echipe de exemplu sunteti 19 in clasa faceti cate3 grupe de cate 6 persoane iar unul sta la catedra si fiecare grupa ia cate o faia si pe rand cate un membru al grupei scrie ceva si impacheteaza un colt si ceilalti nu trebuie sa se uite s trebuie fiecare sa puna cate un cuvant de ex Mingea scrie maine scoala pleaca. si la sfarsit cel de la catedra le citeste si spune care a fost mai amuzanta si care a fost mai amuzanta castiga... Sper ca ai inteles... Funda?

| Danielnorbi a răspuns:

Zone4 pe steam, un joc de milioane, este gen MMA si diferite scoli incearca-l nu o sa-ti para rau. happy

| Fumiko explică (pentru Danielnorbi):

Cum este? Explica-mi te rog.