| Adina32marid a întrebat:

Buna am o problema cu parul am foarte mult volum si este si putin ondulat, iar daca ma pieptan iese dezastru, ca sa imi mai iau din volum folosesc placa dar nu as vrea tot timpul stiti cumva vreo tunsoare, sau stiu eu vreun truc.va multumesc

Răspuns Câştigător
| LizaGirl a răspuns:

Mergi la farmacie si cere ulei de indreptat parul.
nu are o denumire anume, chiar asa scrie pe el.

5 răspunsuri:
| paffyxfairy a răspuns:

Nu e bine sa folosesti placa, pentru ca se arde parul. Daca ai parul bogat, e nevoie sa folosesti peria, nu piaptanul., iar daca e slab piaptanul. O tunsoare perfecta ar fi gen : bob.winking Fundita?; o3

| Pufiiix a răspuns:

Pai cam asa eram si eu... acum m-am tuns pe colt (sau bob cum i se mai spune). iti sugerez acelasi lucru dar sa fie si cat de cat filat.

| maryfanMJ97 a răspuns:

Chiar nu stiu nicio tunsoare dar nu este bine sa folosesti prea mult placa pentru ca iti poti arde parul ca eu am o colega care folosea mereu placa si si-a ars parul si acum nu o mai foloseste asa des

| ONUTSA_1105 a răspuns:

Poti sa folosesti samponul elseve - netezire intensa [ anti umflare, anti incretire 48 hr ] sI eu am aceiasi problema si la mine a mers cu samponul asta. Funda?:d Plz