| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema! Mai sunt dor cateva saptamani si incepem scoala si eu mi-am luat o fusta care nu e buna de mine si pe care vreau sa o iau in prima zi de scoala! As vrea sa mai slabesc vreo 2 kg cat sa ma incapa fusta! E o fusta atat de frumoasa incat nu o pot tine de frumusete si nu prea stiu cum sa slabesc! Cateva sfaturi de regim stiu dar ca sport? nu prea am idei!

Răspuns Câştigător
| EncoreAbcd a răspuns:

Buna Ana pai sunt atatea sfaturi aici dar majoritatea spun de sport si regim drastic. Parerea mea este ca nu poti sari brusc la un regim doar ca sa slabesti 2 kg pentru ca risti si sa ai probleme cu stomaculwinking. Ar trebui sa incerci sa scoti painea sau inlocuita cu cea graham feliata sa numai mananci dupa ora 6, s-a cam scoti dulciurile dar nu de tot si sa mananci mai putin. Stiu de pe propria piele atunci cand te pui la masa sa bei un pahar cu apa inainte o sa te ajute mult happy aa si nu toate fructele iti fac bine de ex o banana are calori cat o friptura asa ca ai grija ce mananci in plus ca daca vrei un regim cu adevarat este o carte care iti face regimul dupa grupa de sange aaa si niciodata sa nu iei pastile sau alte lucruri pentru ca toate au efect invers ca sa intelegi vei slabi alea 2 kg dar vei pune 4 si stiu ce zicwinking. Ca sport singurul care da roade cel mai bine sunt abdominalele incerci cu 5 pe seara sau dimi cand poti apoi inca 5 si tot asa bafta la slabit. Ps : e problema ei cand isi cumpara hainele probabil ca sa temut ca nu o mai gaseste sau cheltuie bani :p

11 răspunsuri:
| ArT_2528 a răspuns:

La micul-dejun mananca chestii sanatoase si nu sarii peste aceasta masa fiindca este cea mai importanta.
La pranz mananca pui/ peste cu legume/orez/ salata. Poti manca si o felie mica de paine ( poate incerci integrala sau cu diferite seminte, este foarte buna ).
Seara incearca ceva usor.
In fiecare zi mananca cate trei fructe. Sa fie diferite daca se poate. Evita mancarea cu grasimi sau fast-food.Nu manca dupa ora 7.

Fa mult sport! Incearca sa faci abdomene, alearga in fiecare zi, incearca sa dansezi prin casa.

Sper ca o sa slabesti!love struck
P.S.: Succes in prima zi de scoala!

| RealLife a răspuns:

Cine isi cumpara haine cu 4 saptamana. inainte de scoala? si eu de abia in data de 10-11 merg sa-mi cumpar.

| kathgilbert a răspuns:

Alearga o jumatate de ora-o ora in fiecare zi, mergi pe bicicleta, joaca un joc sportiv in fiecare zi si nu uita de gimnastica aerobica. Renunta la dulciuri(ei bine nu de tot, organismul are nevoie si de zahar) si nu te atinge de mancarea fast-food. Incearca sa consumi fructe si legume, cel putin vreo 2 kg pe zi si bea macar 2 l de apa zilnic. Mai incearca si crema termica modelatoare de la Gerovital. O gasesti la farmacie si nu e deloc scumpa(cam 20 de lei). O sa te inrosesti la inceput si probabil o sa ai furnicaturi, dar asta inseamna ca-si face efectul.
Mananca cat mai sanatos, iar cand ai timp liber, da muzica mai tare si danseaza fara nicio retinere.

| ζøvع a răspuns:

De dimineata (7-8)- mananci un iaurt activia
-mergi la alergat timp de 10-15 min(daca ai obosit nu te pui jos, ci mergi in continuu)

La ora (12-13)-mananci un baton fitness si iti faci u un suc de portocale
-mergi la alergat 15-20 de min

La ora (17:30-18:00)-mananci o salata cu ce vrei tu si cu un pahar de suc de ce vrei tu( portocale, lamaie, etc.)
-mergi la alergat 20-25 de min

NU TE PUI SA DORMI IMEDIAT CE ITI VINE FOAME!

| dianaandra1467 a răspuns:

Fa mult sport, multe exerciti si mananca ardei iute pentru ca iti arde grasimile din stomac si inbunatateste circulatia sangelui.

| louise a răspuns:

Nu te lasa infometata. Nu are rost ai destul timp la dispozitie sa slabesti amaratele alea de 2 kg. le poti scapa lejer intr-o singura saptamana facand sport. Mananci cat vrei tu de mult dar trebuie sa renunti la grasimi si prajeli. O supica, piure, pilaf fra cartofi prajiti si inlocuieste dulciurile cu fructe. Mananca f multe fructe. Alerga in fiecare zi pe afara circa 1 ora dar lejer nu sa iasa sufletul din tine. Fa pimbari prin parc si seara fa cate genoflexiuni si abdomene poti. ( in primele zile 10 abd 10 genof iar dupa 3 zile mai adaugi 5 din fiecare adica 15 si 15 si dupa 3 zile inca 5 ) si respecta-le in fiecare seara. Pt a slabi nu trebuie sa te lasi de miscare si sa nu mananci. Trebuie sa mananci si sa faci sport :d. Bafta, in ritmult sta poti slabi si 5 kg pana incepe scoala si fusta iti va vine f bine. funda?

| chibiusa a răspuns:

1. de ce ti-au lua o fusta care nu e buna pe tine? de ce nu ai luat un numar mai mare?
2. ca sa slabesti repede si frumos alearga lejer 15-25 de minute pe zi

| Sabiiina001 a răspuns:

Pai.poti slabi asrfel:intr-o zi mananci carne, in alta zi mananci numai fructe, si trebuie sa faci mult sport. dar fii atenta:nu trebuie sa te fortezi foarte tare daca nu poti. mi-a facut placere sa te ajut pupkiss

| user1234554321 a răspuns:

Mananca dimineata canc te trezesti un iaurt cu cereale si cat mai multe fructe si legume evita zaharul si grasimile si

| GoodBoyLoveGirl a răspuns:

Mananci fara paine dimineata fara paine numai dupa masa si seara fara painesmug fudita?

| Flory091 a răspuns:

Mananca mai putin si des, multe fructe, fa sport si nu manca paine multa