| BicolorBell;x a întrebat:

Hi TPU!
Sa va spun povestea mea.Am o iubire imposibila.ne cunoastem de la gradinita, eram cei mai buni prieteni, apoi la scoala in clasele 1-8 am fost colegi de banca, dar cu timpul ne-am distantat... apoi am intrat impreuna la acelasi liceu, si vrem sa dam la acelasi facultate...sunt confuza, eu simt ceva pentru el. dar nu stiu, mi-e frica sa ii spun, pentru ca sunt sigura ca el nu simte nimic pentru mine, chiar daca am devenit din nou prieteni foarte buni. Oare nu il iubesc? Oare simt pentru el doar o prietenie f stransa? Dar cand ma gandesc ca intr-o zi va trebui sa ne despartim, sa nu mai fie langa mine ma trece un fior si ma apuca plansul.Cand il vad ca este cu alte fete nu stiu cum ma abtin sa nu plang.de ce sufar asa mult?
Dati'mi un sfat, please!

7 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el, daca plangi asa inseamna ca-l iubesti si mai bine risti si iti pare rau (poate) decat sa iti para rau ca nu ai incercat.Asa o sa stii daca si el simte ceva pentru tine, cine stie, poate e la fel ca tine... n-are curajul...
Bafta!
Te pup:*
pa, pa.

| hehehe a răspuns:

Haide. atata timp cat va cunoasteti de un car de vreme, inseamna ca va cunoasteti unul pe altul. corect?! Deci, daca ai incredere in el, si daca nu e genul de baiat care sa rada ca un dobitoc cand o tipa ii marturiseste sentimentele ei pentru el, parerea mea este ca ar fi ok sa'i spui " bai. uite care este problema. m-am atasat de tine, mai mult decat de un simplu prieten. Spune'mi, ma agit degeaba sau ai si tu sentimente de genul pentru mine? ". Daca totusi esti prea rusinoasa, incearca sa'i dai de inteles. Dai mai multa importanta, i'al in brate, uita'te mai provocator la el, stii, genul acela de priviri cu subinteles.
Acestea sunt sfaturile mele. Sper ca te'am ajutat.

Emmy.

| bkmad a răspuns:

Te inteleg dar lasa-te purtata de val lasa-ti sentimentele sa iasa la suprafata si sa-i spui ce simti cu adevarat pentru la un moment dat o sa-si dea el seama spune-i ce simti ce te doare si daca zici ca este intelegator si sunteti si f buni prieteni el o sa te inteleaga si sigur are si el macar de pe o scara de la 1 la 10, 4 din ceea ce simti tu pentru el si nu o sa mai suferi atat de mult te descarci si o sa fie mai bine nu o sa mai stai cu intrebarea aia mereu:oare el ma place? sau altele de genu si daca iti va raspunde ironic (dar nu cred) sau daca va da niste raspunsuri putin mai placute pentru tine atunci incearca sa-i scoti cuvintele care trebuiesc din gura sa-l faci sa spuna si el ceea ce simte prinde-l undeva in cuvinte sa-l lasi fara cuvinte sa-l inchizi prin ceea ce zici tu. si iti urez bafta multaa multaa:*:*

| RezroL(̾●̮̮̃̾•̃̾) a răspuns:

Strangeti inima in dinti si zii eu zic ca e bine sati imparti sentimentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai parerea mea este aceasta:
Sa ii ceri id-ul si un nr de telefon pentru momentul in care va veti desparti.(in caz ca nu le ai)
Eu zic sa te gandesti foarte bine daca il placi(e cam imposibil sa nu il placi cel putin eu asa deduc din ceea ce zici) si sa ii rogi pe cei mai buni prieteni(baieti)de ai lui ( in care ai deplina incredere)sa il intrebe pe acel baiat de cine ii place. daca zice macar ca te simpatizeaza cred ca ar trebui sa ii zici.
Cel mai bine este sa astepti si alte pareri si iti mai dau un sfat.calculeazati vorbele si gesturile si ai grija, sa nu te grabesti cu faptele.

| chrisswchrissa a răspuns:

In inimata simte ceva, ceea ce este foarte bine, daca iti este rusine sa il intrebi daca simte ceva pentru tine, sau dacka nu spune-le la alti prieteni sau prietene adevarate sa-i spuna daca simte ceva acolo pentru tine! si incearca sa nu incepi sa plangi daca sta si el putin cu alte fete ca nu te insala! stai linistita! SUCCES! AM O POVESTE LA FEL CA A TA SI AMCUMA SUNTEM IMPREUNA DE 5 ANI DE ZILE! PUP! FUNDITA PLZ?

| EllyElutza a răspuns:

Spune'i ce simti pana nu va fi prea tarziu.
Asteapta sa vezi cum reactioneaza si eventual daca el nu vrea mai mult deact o simpla pritenie obishnuieste'te cu ideea ca ti la el ca la un f bun amic si nimic mai mult...

Sper sa ai curajul sa ii spui ce simti si sa va fie bine. Te'am pupat multa bafta :*