| oana1 a întrebat:

Buna ce pot sa fac cu un caiet gol, va rog niste idei dar fara oracol sau jurnal?

Răspuns Câştigător
| Iony_5207 a răspuns:

Scrie o poveste, deseneaza, rupe-i foile si sa te apuci de origami, fa-l caiet de versuri sau de amintiri sau il poti transforma in "Caietul prieteniei" (adica, sa scrii cateva cuvinte, intamplari peretecute alaturi de prietenii tai. ii poti atasa si poze). happy

11 răspunsuri:
| JamilaGizeh a răspuns:

Sa-l arunci pe geam

| LitaKamelya a răspuns:

Eu de obicei nu am caiete goale... si toate incepute, deci le rup foile si m-a gandesc bine la o fantezie de-a mea sau un vis... si incep sa scriu o poveste. Crede-ma merge, iar dupa nu te mai saturi din scris.

| Pitzipoanca a răspuns:

Exercitii de scris. Poezie, proza, ce vrei tu. Sau desene. Sau citate inspirationale, pentru zile proaste.

| victorr_3274 a răspuns:

Avioane.

| KM3 a răspuns:

Pai sunt multe chestii ce ai putea face cu acel caiet....de exemplu ai putea desena niste benzi desenate cu o poveste amuzanta, poti sa scrii poezii amuzante.o gramada :-)

| AceAl3 a răspuns:

Depinde de imaginatie...eu de obicei caietele goale...le umplu cu desene poze amintiriwinking

| zaooo a răspuns:

Deseneazal sau daca stii un film pe de rost un serial sau nu-s ce si scrie rezumatul lui

| skrillex197453 a răspuns:

Sa stai sa te uiti la el!

| Kissdulce a răspuns:

Ca sa faci un oracol ai putea pune pe fiecare pagina cate o intrebare, apoi sa il dai fiecarui prieten de-al tau sa-ti raspunda in scris la intrebarile pe care le-ai pus (ex. Ce hobbyuri ai?, Ce culori iti plac. etc.) iar daca vrei la sfarsit poti sa ii intrebi daca vor sa iti lase o amintire apoi ei iti vor scrie pe cate o pagina amintiri de prietenie vor face desene etc. Iar daca vrei un jurnal ti-as recomanda sa mergi la librarie si sa cumperi cu carnet cu lacat iar in el sa-ti pui toate gandurile fara ca nimeni sa stie. Funda?

| Radu_Alexandra_2000 a răspuns (pentru Kissdulce):

A spus fără oracol sau jurnal