| andra97 a întrebat:

Buna:*. Cine imi poate da niste statusuri frumoase pentru cele mai bune prietene? fundita:*

Răspuns Câştigător
| Izaaaaq a răspuns:

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul

Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde

In fiecare prietenie exista o drama si chiar printre florile cele mai blande te lovesti de o lacrima cruda si rece

Multi rostesc cuvantul `Prietenie`Dar putini il inteleg

o prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta, daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa.

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân, înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramai acelasi

Te mandresti ca ai in lista sute de prieteni? Eu sunt mandra ca am doi, dar adevarati.

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: prietenii nu exista

Un prieten adevarat nu te consoleaza atunci cand ai gresit ci te cearta, un prieten adevarat nu-ti spune vorbe dulci ci realitatea ca sa iti dai seama unde gresesti

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit

Prieteniile care se sfarsesc.De fapt nu au existat!

Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi

Un prieten te accepta asa cum esti dar spera la ceea ce ai putea sa fii

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva

Temelia adevaratei prietenii este incredere, Edificiul ei :respectul

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua, care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre

Prietenii au ceva ce iti lipseste de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare...adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri, voie buna, liniste si iubire...

-Prietenii sunt tot ce conteaza.nu as putea trai fara dragostea lor.

Voi fi mereu langa tine si am sa te sustin Am sa fiu langa tine in problemele care vin Caci ai nevoie de mine, de dragoste si afectiune

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima o sterge pe a2a si o opreste pe a3a

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale. Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, actioneaza ca un invitat. Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie. Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa. Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta. Un prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea. Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine

Prietenii vin si se duc, putini la nevoie apar vezi tu.raman doar niste poze aruncate`n sertar.

Important e ca daca maine dumnezeu ma ia o sa-mi fie dor de familia mea doi frati si cativa tovarasi buni, trei fete si inca doi trei nebuni.

N`are rost sa-ti amintesti ce`a fost, fiindca tot ce`a fost a trecut.

vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa