| ilovemusic_8685 a întrebat:

Face cineva yoga? Cum e?
Mi-ati putea spune niste exercitii de yoga? Dau funda la cele mai...relaxante si interesantelaughing
Multumesc!:*

5 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa faci yoga.

| thealchemist a răspuns:

De fapt te sfatuiesc sa faci yoga, in teorie, numai ca practic trebuie sa fii cu mare bagare de seama. poti sa cazi foarte usor pe mainile unei secte si te trezesti bind urina crezind ca-ti face bine. in Romania e foarte greu sa faci yoga corect. poti sa citesti, daca gasesti material bun, dar in nici un caz sa nu iei lectii de la cineva. daca te intereseaza yoga trebuie sa mergi in India, e ridicol sa crezi ca poate exista o traditie adevarata in Romania. numai Eliade stia ceva despre yoga adevarata, si chiar si el a esuat.
deci daca vrei sa te iei dupa carti, poti ajunge la un anumit nivel, dar grupurile care chipurile fac yoga si se ofera sa te invete sunt doar secte care-ti vor spala creierul.

| ilovemusic_8685 explică:

@theealchemist:dc?big grinraised eyebrows