| Ooterog a întrebat:

Buna Fetele :* Am o problema : Luna trecuta mi-a venit cu o zi inainte de cat trebuia. Luna asta mi-a venit cu 2 saptamani inainte de cat trebuia, e o diferenta de 2 saptamani de ceea de luna trecuta de canbd mi-a venit. Si nu ma doare asa tare burta ma doare putin nu foarte mult dar am uneori cheaguri nu mari, micute. De ce am asa? Si stiu ca acum vreo 3 luni m-a tinut cate 8 zile si stiu ca nu este normal pe mine ma tine normal 6 zile.
Am o prietena care i-a venit acum 2 veri dar mi-a spus ca pe ea o tine 3-4 zile si nu o doare asa tare burta dar stiu ca nu are probleme sa curca o cantitate mare si cu cheaguri si mereu o vedeam se spala pe maini cu apa rece, statea cu fundul pe scari nu avea nici-o treaba, dar nu pot sa zic ca sunt racita la burta. Va rog dati-mi niste sfaturi crying P.S : am apreape 15 si am jumate de an de cand mi-a venit.

5 răspunsuri:
| MeeJenn a răspuns:

Tot timpul cand imi vine mai devreme mama imi spune ca am racit "jos". Acum nu stiu ce sa-ti spun... vorbeste cu mama ta si mai lasa-l o luna. Daca e tot asa, du-te la un medic.

| Licurici_2266 a răspuns:

Daca nu ai decat jumatate de an de cand ti-a venit nu e o problema. Organismului ii trebuie o anumita perioada pana sa se stabilizeze, sa vina regulat. Mie nici acum, dupa vreo 2 ani nu imi vine regulat si e cu cheaguri mari. Nu te compara cu prietenele tale, aveti un ogranism diferit. Mai asteapta, pe parcursul timpului o sa se stabilizeze.

| ZuzzyAllexandra a răspuns:

Ei bine, nu vine tot timpul regulat happy + ca depinde si de organismul tau, la unele fete tine intre 3-5 zile la altele intre 6-8 sa zicem, depinde cat de dezvoltata esti sa zicem. happy Daca te "deranjeaza" nu stiu, hmm vreun sfat...thinking Incearca sa mai porti ceva pe sub blugi [desi ma indoiesc ca nu porti] si incearca sa te schimbi cat mai des.thinking Sper ca ti-am fost de ajutor intr-un fel sau altul

Răspuns utilizator avertizat
| ZuzzyAllexandra a răspuns (pentru Ooterog):

In cazul asta nu te impacienta, doar incearca sa fii pregatita pentru orice situatie happy