| florynnaa a întrebat:

intr-o zi, eu imi faceam unghiile, mama nu stiu ce mai facea, iar soramea se juca.si eram toate in dormitor. dintr-o data a cazut icoana de pe perete.precizez ca bunica mea a murit tot in acel dormitor, si a murit cam acum doi sau un an jumate.(de atunci) Ata de la icoana nu era rupta! deci cum sa cada, cand ata nu s-a rupt? Icoana nu s-a crapat dar rama ei s-a stricat. ce s-a intamplat? ce semnifica? are vreo legatura cu bunica? sau cu ce? funda(va amintesc ca mie de atunci nu stiu... m-a apucat o frica...sad

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A alunecat.De ce mereu cautam explicatii paranormale pentru lucruri banale?straight face

| pwp a răspuns:

chemati preotul sa sfinteasca casa

| gabriella_1970 a răspuns:

In primul rand, condoleante. Iar in legatura cu intrebarea ta este posibil ca spiritul bunicii tale sa fii vrut sa va atraga atentia si sa va spuna ca este cu voi. Nu te ingrijora! Nu este un semn rau, ci din contra, un semn bun.Multa sanatate!

| andrei95 a răspuns:

Incredibila coincidenta exact as mi s-a intamplat si mie...chiar ca as vrea sa stiu si eu daca semnifica ceva

| Piㄨㄨy a răspuns:

Pe mine ma pasioneaza fantomele si in general fenomenele stranii:X
este posibil ca o entitate si fi facut asta(am patit ceva asemanatorbig grin)...ar trebui sa dai de pomana rudelor pentru sufletul bunicii tale si sa te duci la biserica sa te rogi pentru sufletul ei ...ar trebui sai ingrijiti si mormantul, sai puneti flori si chestii din asteahappy

sa nu-ti fie frica, poarta tot timpul la gat o cruciulitza sfintita si cheama un preot sa va sfinteasca casa, in special camera aceea(la mine a functionat)big hug

fundita?:O3

| Just_3218 a răspuns:

Hei.eu nu prea cred ca are o semnificatie anume. pura coincidentahappy. Lasa frica, nu ai de ce sa te temi:*

| miky_1289 a răspuns:

O fi vreun semn, ceva de la bunica tathinking

| swet girl 22 a răspuns:

Si eu intr-o zi stateam in pat si icoana de pe perete sa desprins si a cazut. icoana era de la bunikmea care a murit acu 4 ani.si nu s-a stricat deloc

Întrebări recente