| NothingImportant200 a întrebat:

Ma tot contrazic cu cineva ca vineri face parte din weekend. Face vineri parte din weekend sau nu face?

29 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, dar după ora 18.00 h!
Pa, pa.

| Adredemesconf a răspuns:

Salut!
Doar sambata si duminica fac parte din weekend.
Cuvantul weekend vine din engleza si inseamna "sfarsitul saptamanii" deci sambata si duminica.
O zi frumoasa!

| AdeNoid a răspuns:

Hm...pai nu prea stiu, eu stiu doar ca dupa ce ma intorc de la scoala vineri(in timpul scolii) e weekend pentru mine.deci da.dar de dupamiaza in colohappy

| iza4ever a răspuns:

Pai depinde cum o iei. Deci normal weekend-ul este sambata si duminica. Dar cand incep scoala ...vinerea dupa ce termin orele am senzatia ca deja am intrat in week-end. Adica asa iau eu week-end. O parte din vineri care vine dupa terminarea orele si sambata cu duminica. Ma rog asa o iau eu...dar normal e doar sambata si duminica.

| PrecioussGirl a răspuns:

Asta nu am auzit.
din cate stiu eu nu face parte din weekend.
doar sambata si duminica deoarece acelea sunt zilele libere ale saptamanii happy

| AnnnaMarrria a răspuns:

Nuu.pentru ca weekend se refera doar la sfarsitul saptamanii...sambata si duminica!

| smashedblackfox a răspuns:

Pai cand spui sfarsit, nu incepi sa "numeri" de la mijlocul saptamana. caci intr-un fel, vineri e abia trecut de mijloc...

| Levya a răspuns:

Buna
Mda...e prima oara cand aud asa o intrebare big grin
Din punctul meu de vedere si cred ca e cel mai sigur raspuns Da!
Se considera inceputul weekend-ului happy happy

| dangerX a răspuns:

Week-end = sfarsitul saptamanii (sambata si duminica atat)

| anonima17 a răspuns:

NNuu

| vlad2011 a răspuns:

Nu face.

| cess a răspuns:

Practic,nu. weekend inseamna sambata, duminica.

| beby_6532 a răspuns:

Nustraight face

| EdiDa a răspuns:

Nu face

| dobrev a răspuns:

Nu face parte,deoarece de luni pana vineri sunt zile lucratoare, apoi sambata si duminica este wekendul, sper ca te-am ajutat

| iuli4ever a răspuns:

Totul e trist in ultima vreme... pare ca s au anulat weeknd urile definitiv...

| Hori4Ever a răspuns:

Depinde. Începe weekend-ul de vineri când se lasă cu prosecco & stridii. Sâmbăta are cursul normal – munte, ceva zăpadă, maybe a barbeque în locuri neatinse de mâna omului. Se știe, în weekend e cu finețuri. Și cu doamne.

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

Din punctul meu de vedere miercurea și joia sunt cele mai tari zilele din săptămâna și o sa fac o petiție sa le declaram zile de weekend, ca să fie libere! Și sa se servească prosecco și miere!?

| Hori4Ever a răspuns (pentru iuli4ever):

Daaa, sunt tari, indeed, mai ales miercuri, că vine după un weekend de secetă. Se strânge mierea de joi până marți, se servește miercuri. Joia e pe moliceală, cu brațe nedesfăcubile și încolăcite. Și e cel mai bine acolo.

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

Vinerile sunt nasoale. Ca par sa înceapă bine dar cumva tot se ajunge la crize existențiale. Cred ca e din cauza ca nu avem autostrăzi și tinerii sunt stresați când merg pe drumuri naționale aglomerate. Efectiv ii ia capul?

| Hori4Ever a răspuns (pentru iuli4ever):

Vinerile sunt obositoare, indeed. Că trebuie să acomodezi the real life, după un weekend din mijlocul săptămânii. Intr-un registru serios, guvernat de emoții puternice, pune mâna și fă petiția aia.

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

Oricum, pare ca în weekend, mai ales în zona Moldovei, scade și semnalul la telefon. Tot încerc sa dau de iubirea mea și pare ca e fără semnal, prinsa între prăjituri făcute de mami și cine știe ce planuri serioase?

| Hori4Ever a răspuns (pentru iuli4ever):

Semnalul e ce trebuie în Moldova, probabil e bruiat în sudul țării, din cauza activităților intense de weekend. Și sigur nu e dragostea reală ca să treacă de bariere, doamne, domni și alte bucurii ale vieții.

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

Dacă ești cu antena pe bulgari, o saptamana întreaga te simți ca în weekend... depinde și de disponibilitate...

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

@hori4ever, oare se vede ce am răspuns? Sau poate sunt restrictionat?

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

Aud tot mai des ca mai nou weekendurile s au mutat în timpul saptamanii. Cică sunt mult mai tari asa, sa nu mai fii mainstream. În plus, dacă le petreci cu o cazare mișto prin provincie, sunt cu adevărat memorabile. Mult pe duet. Ar fi tare sa se caute pe YouTube Adrian la Duet.

| Hori4Ever a răspuns (pentru iuli4ever):

S-a dat cu o căutare pe YT, dar oare s-a găsit ce trebuie? "De-ar fi să vii nas..." O fi n-aș sau naș? Nu de alta, dar dacă e cu naș, o fi vreun semn. Sau vreo activitate de weekend preferată de unii-alții. Oricum, într-un weekend cu TB e bine să-ți cauți nașii. E de ținut minte. De fapt, eu mi l-am găsit pe al meu... orice moldoveancă își găsește nașul.

| iuli4ever a răspuns (pentru Hori4Ever):

Asta pare a fi un mesaj cam lung, nu prea e în registrul weekendurilor din timpul saptamanii?

| Hori4Ever a răspuns (pentru iuli4ever):

Nu, e doar un mesaj lung, guvernat de emoții serioase. Într-un registru onest, a fost o contextuală ca la carte. Mai ales că, da, mesajele lungi sunt dureroase, dar pline de adevăr. Doar în wekeend-uri își găsesc ele rezolvarea. Cu Hori mici alături.