| anna1105 a întrebat:

maine(miercuri)vom da test la franceza si trebuie sa invatam 5 texte stiti cumva "un leac"'pentru a invata repede? dar si a retine. funa+vot.

6 răspunsuri:
| ÐaÍÍÍa a răspuns:

I-a medicamente de memorietongue
s-au doar trebuie sa te concentrezi mai multtongue
funda?:X

| xButterflyxX a răspuns:

Pai sa te concentrezi, sa nu-ti stea gandul la altceva cand inveti, sa fi atenta si sa nu fie galagie, altfel nu te vei putea concentra.

| MistiqueAngeL a răspuns:

Buna! ''Un leac'' pentru a invata mai usor este cel de a gandi pozitiv, ati face notite si sa nu inveti pana tarziu pentru ca diminteata vei uita tot. Icearca sa iei cate o lingurita de miere pentru ca te ajuta ca sa memorezi mai bine. Si apropo : Succes:*.

| NoNaamexD a răspuns:

Da! In primul rand aceasta este o mudra! Degetul mijlociu il pui in palma si peste apesi cu degetul mare. Iti ajuta memoria! Trebuie practicat timp de 45 minute!

| PyTyCoOT a răspuns:

Daca iti faci notite si esti atenta la ceea ce scrii poti memora sa stii!

| jjackk a răspuns:

Buna. memo plus.e chair bun, da rezultate.