| mariakitty a întrebat:

Pentru ca se apropie Halloween-ul la scoala vom face o petrecere de Halloween.Eu vreau sa fiu vampir.
Am o pelerina de vampiri.
Problema este ca:1.Nu stiu de unde sa imi iau dinti de vampiri.(Sunt din Arad, dar sa nu imi spuneti magazine din astea asa departe ca Selgros sau Carefour)
2.Nu stiu cu ce sa ma imbrac!(dar nu imi spuneti rochii rupte sau haine nu stiu cum.)Adica cum as putea sa imi fac? Sau ce haine sa imi iau? Haine negre am: Un maieu negru, o pereche de iegari negrii si atat.Chear nu stiu ce sa imi iau.Petru ca asa este prea simplu sa ma imbrac.
3.Cum sa imi fac parul? Ca sa stiti am parul foarte des deci nu imi sta prea biine desprins si nu am placa! Dar am parul lung(pana la mijlocul spatelui).
4.Cum sa ma machiez?(Sa nu fie pre strident adica prea urat)

Si in legatura cu dinti sa fie pana in 20 lei,si sa fie la magazine cum ar fi Kaufland,Peny, Lidl, Mall Atrium sau Galerya!

Multumesc! Fundita!

3 răspunsuri:
| Pikaciuuu a răspuns:

1. http://www.shopmania.ro/q-dinti-vampir
2.Daca ai o rochie negra cu rosu lunga sau scurta:O3
3. Fa`l cret :-?
4. Incearca la ochi sa faci cu rosu si negru iar pe buze un rosu aprins:)

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Buna! eu as zice asa:
1. daca ai niste pantaloni, sau rochie neagra si o rupi putin apoi pui niste sange pe ea
2. dintii de vampiri eu i-am facut cu marker-ul
3.parul un vampir il are drept si p[utin cuifulit invarf *restul drept*
4.la ochi fa un rosu sau verde spre caprui si la buze sa faci un rosu care sa para ca ai baut sange proastpathappy si sa iti faci un raset de genul mwuhuhahaha

| Sweet1Girl a răspuns:

1.Imbraca-te in negru.
2.Machiaza-te la ochi cu negru.
3.La buze fa-te cu un fel de rosu inchis...
4.Parul mai ciufulit.
5.Pentru dinti cauta la magazine.
Sper sa-ti fiu de ajutor. smug