| Puffulets a întrebat:

Am 16 ani si nu am fost niciodata intr-un club. Oare e ceva rau in asta? Unii baieti ma intreaba daca merg si eu le spun ca nu. e o rusine daca nu mergi in cluburi? Mie nu-mi place sa merg pentru ca sunt multe fitoase si nu le suport, Se uita la tine ca la felul 6. Si imi puteti spune cam cum este pe acolo?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| sapunlichid a răspuns:

Da, in cluburi se duc copii de bani gata si cocalari batrani (30-45 ani?) Muzica prea tare, doar bumtzi bumtzi din aia, prea mult fum de tigara, prea mult haos. Daca nu iti rezervi o masa risti sa dansezi ori sa bei printre zeci de alte persoane si nu ca n-ar fi placut sa mai atingi si tu pe cineva... Dar, e foarte deranjant. Du-te intru-n club care ziua e cafenea, un club unde nu e foarte multa lume. Nu e de rusine ca nu mergi in club, e de rusine daca nu treci BAC-ul sau daca lucrezi pe santier. Hai te-am pupat!

| WoKy a răspuns (pentru sapunlichid):

Deacord cu tine, pana la ultima fraza. Adevarat cu BAC-ul, dar gandeste-te, nu toti au o situatie financiara prea buna si pana la urma, "a munci" nu e o rusina...
Eu am o ruda, mai exact un boschetar de 18 ani, a venit din Italia acum 3 saptamani, cu 300 euro in portofel(13 milioane lei vechi, aprox) si in 1 saptamana i-a lichidat pe toti(tigari bautura etc etc). Acum a sunat-o pe maicasa sa ii mai trimita bani, ea nu vrea si nici taica-su iar acum lucreaza cu un unchi de al lui pe santier. Si nu is e pare jenant.
Deci sa revenim la discutie, de ce vezi munca [; cacofonie] ca fiind rusinoasa, mai alex acum cu criza asta, cand toti fura, ori ca e Base ori Antonescu tot un drac e.
Nu sunt de acord cu tine, te respect in ceea ce ai spus mai sus, dar aici nu ajungem la un consens
Bafta, si pentru Puffulets, nu e problema frate, si eu tot 16 ani si nu suport clubul, am fost o data am stat in picoare toata noaptea ca nu am avut masa si mai bine de atat am luat si batie de la vreo 3 laughing si nu imi mai trebuie...Mai bine pun muzica acasa si invit niste prieteni/prietene si dansez de rup, fac si un gratar...
Bafta si mult noroc in viata!

| sapunlichid a răspuns (pentru WoKy):

Adevarat, chiar dupa ce am scris faza cu santieru sa stii ca mi-a parut rau... Pana mea eu am aproape 18 ani, da eu fac muzica de mic si na, deja am pregatit viitoru si ma gandesc ca muncitorii nu au chiar cea mai onorabila munca. Dar daca erau numai sefi, artisti si ingineri cine ne mai facea casele? Adevarat, munca e bratara de aur. Decat boschetar mai bine pe santier da cu bani!

16 răspunsuri:
| Parker a răspuns:

Si eu am tot aproape 16 si am fost in club de vreo 4 ori..majoritatea la balurile bobocilor. Cum sa fie...muzica data la maximum, fum, galagie si multi 'dansatori profesionisti'. Daca nu bei alcool nu poti rezista mai mult de 30 minute acolo..iti bubuie capul. Eu sincer prefer pub-ul, dar fiecare cu preferintele lui. Sfatul meu e sa treci pe acolo sa bifezi 'marea experienta' ca mai apoi sa tragi concluziile happy.

| NoShit a răspuns:

Depinde. Dacă eşti piţipoancă ai pierdut distracţia şi futangii.
Chill girl.

| Puffulets explică (pentru NoShit):

Nu sunt pitipoanca!

| NoShit a răspuns (pentru Puffulets):

Bine fata. Citeşte mai cu atenţie ce am scris.

| AlinKun a răspuns:

Pai nu te obliga nimeni sa mergi stai linistit nu pierzi mare lucru
doar fite in sus in jos in stanga in dreapta
fiecare se distreaza in mod diferit deci nu este nimic rau in asta

| Giulia97Anna a răspuns:

Buna,din pacate nici eu nu am fost in club deoarece sunt cam mica am 15 ani, si in al doilea rand nu e nimic in neregula daca nu ai fost

| aumih16 a răspuns:

Nici mie nu imi place in cluburi discoteci! dar astea cam strica omul! indiferent ca este barbat sau femeie! se comporta precum vedetele! lasa ca sasa la 16 ani! cat ai tu ai trebui sa iti vezi de viata!

| CharlieHarper a răspuns:

Depinde ce fel de club, nu peste tot e la fel

| Giuvaer a răspuns:

Ar trebui sa mergi..sunt multe cluburi pentru fiecare categorie sociala..nu te pune nimeni sa mergi in gaya sau bamboo.
Atmosfera difera de la un club la altul.conteaza si muzica pe are vrei so asculti.

| sammyr a răspuns:

Gandesti ca mine. am tot 16 si nu imi plac cluburile galagie mare fitoase si nu te poti intelege cu persoana de langa tine. pentru mine nu e o rusine ca nu am mers intr'un club fiindca nu ma atragewinking peace

| aceeasi a răspuns:

Nu e nicio chestie daca n-ai fost in club. Mi se pare absolut normal sa nu te duci intr-un loc in care nu te simti bine. Poti sa mergi intr-un pub (si muzica e mai ok) sau la o cafenea ceva... Distractie placuta!

| Ioana380486 a răspuns:

In club daca mergi cu prietenu ( mai bine nu ) iti va parea rau. mai bine du-te cu prietenele tale si distreazate cum stii u mai bine, fara sa bagi in seama prea mult toate coardele. si app, ce inseamna animatoare pentru mine e egal cu curva

| auras121 a răspuns:

Daca aveti chef de baza aici este rezolvarea sunt niste labagii din valcea 0768514294 si 0761253039

| Elena_Andreea_1997_LZex a răspuns:

Nu este nimic daca nu ai fost niciodata intr-un club. acolo este o multime de lue care bea danseaza si se distreaza.tu nu trebuie sa bagi in seama toate panaramele fii in lumea ta