| alexandra123334 a întrebat:

Buna TPU am niste probleme la scoala sunt niste fete care nu ma lasa in pace tot ma trage de par si se dau smechere in fata mea si nustiu ce sa fac ajutati-ma. Dau funda

Răspuns Câştigător
| DeeaPuff a răspuns:

Incearca cat de mult poti sa le eviti. Daca le spui la parinti sau dirigintei s-ar putea sa-ti faca si mai rau. Evita-le cat de mult poti, o sa se plictiseasca se te caute si o sa gaseasa alta " victima " a prostiei lor.Dar daca nu merge spune-i dirigintei / profesoarei sau la parinti, poate chiar si directorului daca sunt chiar asa de duse. SUCCES!

3 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Ignora-le cat poti de mult! Ele te sicaneaza fiindca au vazut ca te supara. Daca totusi vezi ca integritatea sau sanatatea ta sunt puse in pericol (daca te ranesc, te inteapa, te santajeaza), adreseaza-te dirigintei si roag-o sa ia legatura cu parintii lor.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna!
Cel mai bine ar fi sa nu le bagi în seama, sa nu te intereseze ce spun ele despre tine. Totuși, dacă insista, cel mai bine ar fi sa spui unui învățător/diriginte despre problemele pe care le ai.
Pa, pa.