| Deian1 a întrebat:

am o problema cu compu, dupa ce l-am deschis trec cateva minute si apoi se blocheaza imagine (ce se vede pe ecran). As vrea sa ma ajutati, de virusi nu am, ce poate fi? Abia daca am scris intrebarea, m-am grabit sa nu se blocheze, dupa ce se blocheaza nu mai altceva decat sa il repornesc, pls ajutati-ma ca din ce in ce mai repede se blocheaza.

2 răspunsuri:
| ThePwner a răspuns:

Ok, daca ai(chiar si fara sa stii) mai multe sisteme antivirus, ramai numai cu unul.
Ce sistem de operare folosesti?(nu e asa de important de stiut, dar e un detaliu folositor)
Cat spatiu consuma?(este important ca in partitia cu sistemul de operare sa ai macar 4-5 GB liberi)
Cat spatiu ai in partitia cu sistemul respectiv de operare?(Completare la intrebarea de mai sus)
Cat de vechi este computerul?(e posibil sa fie overused, si sa fie nevoie sa schimbi placa de baza)
L-ai upgradat recent cu vreo componenta noua?(exista posibilatatea ca placa de baza sa nu duca o componenta mai buna)
Faci sau ai facut vreodata overclock?(poate componentele s-au degradat din cauza asta)

| DonBulan0 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema. Tebuie schimbat windows cat mai rapid posibil. Daca nu il schimbi nu vei mai avea calculator