| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Am un catel si as vrea sa stiu daca este de rasa! Eu cred ca este de rasa Pomeranian/Spitz Pitic, dar are un gri-negru pe spate! Cum imi pot da seama daca este de rasa?

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Http://www.animale.ro/caini, daca nu iti gasesti cainele aicea inseamna ca nu e o rasa cunoscuta, normal ca e de rasa, fiindca exita deci apartine unei rase, dar nu considerata si de alti rasa

2 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai e de rasa, orice rasa ar fi, de exemplu : hascky+ciobanesc german = caine cu pete maro, de fiecare data cand ii inperechezi ies caini cu pete maro, deci asa s-au fosrma caini, de la 2 rase pana la cate rase sunt in prezent si in continua formare, deci nimeni nu poate spune exact

| ღჩօოჩօղყƙღ explică (pentru MineIsLikeABridge):

Deci e sau nu? Pt. ca prima data ai scris ca e de rasa si ultima data ca nimeni nu poate spune exact!

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Http://www.animale.ro/caini, daca nu iti gasesti cainele aicea inseamna ca nu e o rasa cunoscuta, normal ca e de rasa, fiindca exita deci apartine unei rase, dar nu considerata si de alti rasa