| iBenter a întrebat:

As vrea si eu sa-mi spuneti ce sa fac vara cu cea mai buna prietena avem 12 ani si ne plictisim de moarte am facut in timpul scolii tot ce se putea face, serios. Nu vreau idei gen citeste carti deoarece avem note foarte bune la scoala si ne-am saturat de ea. ( In orasul nostru nu putem participa la voluntariat sau concerte,tabere iar excursiile nu sunt in acest moment, si nu avem nici magazine unde putem face shopping ). Anul trecut nu ne-am plictisit deoarece am avut un club dar din pacate am facut niste prostii de care nu vreau sa vb si ne e rusine sa ne mai ducem acolo. Raspundeti-micat mai repede.Dau fundita.love struck

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!

-iesiti la strand, piscina
-intalniti-va cu prietenii si dati o petrecere la casa ta sau a iei
-faceti un picnic
-mergeti la iarba verde si bronzativa, luati-va gheata si bateti-va laughing
-mergeti la pescuit impreuna cu tatii vostrii sau cu colegii
-gatiti ceva
-incercati sa faceti portretul unui prieten, sau poate autoportretul.
-face-ti o petrecere in pijamale

Pa, pa!

4 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Buna.

- Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.
- Fa-ti un blog sau un website.In acest fel te vei obisnui sa scrii, vei invata lucruri noi despre internet si vei putea sa iti exprimi ganduirle si opiniile catre o multime de oameni.
- Citeste cartile pentru care nu ai avut timp pana acum, de care ai auzit sau pe care ti le-au recomandat cunoscutii. Eventual inscrie-te ori mergi la o biblioteca.
- Mergi, in compania amicilor, intr-o excursie cu cortul prin imprejurimile localitatii tale.
- Inventeaza un nou dans.
- Ajuta o persoana in varsta la gospodarie.
- Viziteaza o gradina zoologica.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Viziteaza o alta tara.Ah, banii, banii, banii!

Succes!laughing

| dana1407 a răspuns:

Faceti un vlog, plimbati-va cu biciletele, rolele etc, calariti matura, invatati limba rusa, cantati, faceti filmulete... faceti-va prieteni noi, plecati in calatorii, faceti camping(in gradina)... etc, vara gasesti ce sa faci numai sa vrei big grin

| iBenter explică (pentru dana1407):

Suntem prea lenese! big grin

| dana1407 a răspuns (pentru iBenter):

Stiu cum e laughing