| TootydeCool a întrebat:

as vrea si eu sa slabesc cateva kg, cum as putea? Ce regin ar trebui sa tin? Ca sa dau jos soldurile, celulita, butica si grasimea de la picioare ce ar trebui sa fac? Ce exercitii pot sa fac sa slabesc dar fara sa imi intareasca muschii? Ce ar trebui sa mananc sai ce nu ar trebui? Ce program de odihna ar trebui sa am?

9 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna.Ar fi foarte bine sa practici un sport.Sa alergi cate 30 de minute minute pe zi, si trebuie neaparat sa misti si mainile pe langa corp.Ar trebui la orice masa sa scazi din carne si sa adaugi mai multe legume.O masa ideala ar fi o salata cu toate bunatatile o ciorbita, un porumb fiert(nu rade e foarte bun pentru slabire) Multe lichide, mai mult de 2l de apa pe zi. Sa mergi pe la sala de fitness.In fiecare seara sa te dai cu o crema anti celulita in zona picioarelor si a burtii si a mainilor. Scade din dulciuri si sucuri acidulate. Acidul baloneaza. E ideal intre mese sa inlocuiesti dessertul pentru multi find o ciocolata, cu un mar, sau un fruc, dar nu bananawinking. E bine sa dormi 8-9 ore pentru un timp dupa care revii la 10 ore. Sper ca te-am ajutat :*

| KirigayaKirito a răspuns:

Buna, sa incepem cu inceputul. Poti sa manci cam orice dar cu masura, ce e prea mult strica iar daca nu e deloc iar nu e bine.Iti zic din propria experienta.
De dimineata poti manca orice,(sa mananci mai mult la micul dejun decat la celelalte mese)dar sa nu exageram cu slanina si multe mezeluri.E bine, o data la 2 saptamani la micul dejun sa manci 2-3 bucatele de ciocolata(ajuta la functionarea creierului...)
Poti manca iaurt, cereale(nu musli), 2-3 feliute sunculita+1paine prajita+putina branza slaba.Poti bea cafea fara zahar(daca esti adul)sau suc natural(facut in casa) de fructe. Fara suc acidulat,ingrasa! La micul dejun peste,pui, curcan la gratar si neaparat garnitura(da senzatia de satul).Un truc e sa manci in farfurii mici care sa fie pline(da senzatia si pacaleste creierul ca manci mult).
Alt trucbig grine dimineata pe stomacul gol sa bei un pahar cu apa!
La cina o ciorba/supa de legume, o salata de fructe. Ceva usor! Cand ti se face foarte foame bea un pahar de apa +3 linguri de otet de mere.Iti va taia pofta de mancare si va provoca putina greata.(insa nu fa asta prea des).30 de minute pe zi putina miscare nu strica.Sa dormi destul de mult,chiar si la amiaza dar de dimineata scoala-te devreme!winkingCam asa, spre ca te-am ajutat, acesta e programul meu si pe mine ma ajuta la slabitbig grin.Pup! BFT!

| EvangelineLovin a răspuns:

Pilates(garantat rezultate daca te tii de ele), fructe, legume, supe usoare. Sa nu mananci cu vreo 4 ore inainte sa te culci.

| Bianca2505 a răspuns:

Buna! Pentru diferite diete, citeste aici: www.http://prodieta.ro/

| Shatteredx a răspuns:

Am slabit in trecut 25 de kilograme in 2 luni si iti voi spune ce am facut eu.
Ai 2 posiblitati. Ti o cura drastica si o sa slabesti super repede, insa nu e prea recomandat ca pe urma cand incepi sa mananci iar o sa pui incet incet, daca nu faci nici un sport sa elimini caloriile
Iti pot face un regim super repede de genul asta SAU
Te duci la aerobic sau sala (Alergi pe banda zilnic)
+ Elimini painea de tot + toate mancarurile prajite (in special cartofi, mici, carnati, oua)
In loc de infuleci o portie de cartofi prajiti cu gratar fript, mai bine mananci cartofi natur, sau piuree si gratarul facut pe gril, fara ulei(are gust f bun)
Calculeaza-ti caloriile alimentelor si caloriile pe care le consumi tu zilnic folosind un calculator de calorii de pe net.gasesti un doi
Insa pentru celulita iti spun 100% ca n-ai s-o dai jos fara exercitii fizice, alergat pe banda, bicicleta, si ceva exercitii pentru picioare pe care orice antrenor cu 2 clase de la orice sala ti le poate indica
Nu ma apuc sa scriu romane aici pentru ca foarte multa zice ca vrea sa slabeasca insa foarte putini chiar vor lucrul asta si fac ceva in legatura cu asta
Elimina painea, dulciurile, prajelile, inlocuieste-le cu fructe, iaurt, mancaruri fierte (absolut orice se frige se poate fierbe si are gust bun) du-te la sala, inarmeaza-te cu o portie buna de rabdare si rezultatele o sa se vada dupa 1 saptamana

| Useria a răspuns:

Ar trebuisa respecti cele 3 mese ale zilei, dupa ele sa stai 2 ore, sa faci joghing, exercitii fizice cu fereastra deschisa in fiecare dimineata, si sa nu eziti sa faci multe abdomene, in jur de 20. Faci toate acestea pana observi ca ai ajuns la greutatea pe gustul tau.

| TootydeCool explică (pentru Useria):

Buna Alina, daca fac exercitii cu fereastra deschisa pun pariu ca ma ia vajul pe sus. Si cat despre exercitii am ajuns la 250 in fiecare seara si dimineata, dar acestea nu m-au ajutat foarte mult, decat sa imi modelez muschii de la burtica dar de ea tot nu am scapat.

| florinbutzy a răspuns:

Sportul...cel mai bun regim :X

| anda95 a răspuns:

Buna. si eu am fost in aceeasi situatie ca tine. Fa cat mai multa miscare. In loc sa iei autobuzul pana la scoala mergi pe jos. Mananca foarte multe fructe si consuma cat mai multe lichide. Painea nu trebuie scoasa din alimentatia ta, insa trebuie redusa. in loc de jum d paine 2 feliute. Alege-ti o ora dupa care nu vei mai manca nimic. Succes :*.