| CrazySunshine a întrebat:

Astazi ne-au venit uniformele care ni le-am facut pentru scoala si sarafanul e oribil. Imi vine peste genunghi si arat ca o calugarita. Mama nu ma lasa sa il duc la croitor sa il scurtez ca zice ca asa e "decent" dar de fapt arat ca intr-un sac. Ce pot face sa il scurtez cumva? Daca se poate...

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mama ta are dreptate, ești la școală, nu la parada modei.
Pa, pa.

| anonima01 a răspuns:

Si eu am uniforma si sunt la liceu. Eu zic sa o lasi asa pentru ca cu toate ca nu stiu ce clasa esti sunt sigura ca nu e doar pe anul asta si tu vei mai creste, dar totusi ai putea sa il mai scurtezi putin.

| neutrino a răspuns:

Mai fa-ti inca unul, asa cum doresti tu. Cu primul pleci de acasa, cu al doilea ajungi la scoala.

| MilkyWAY3027 a răspuns:

-DELETE----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Mai bine te interesezi daca va lasa de la scoala sa le modificati, si daca va lasa mergi la un croitor si ti le faci asa cum ti le doresti

| AddushAndrada a răspuns:

Roag-o pe mama ta sa te lase sa il duci la croitor sau incearca sa il scurtez tu. Indoaie partea de jos inauntru cat de scurt vrei sa iti fie, dar ai grija sa fie drept indoita si coase-l cu ata de culoarea sarafanului. :*